Pociągi wracają na Ponidzie i do Sandomierza

Data publikacji: 26.06.2020 15:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 29.06.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od soboty na świętokrzyskie tory wracają pociągi kursujące na Ponidzie i do Sandomierza. Tegoroczna oferta różni się od tej z dwóch poprzednich lat, ponieważ w tym roku mieszkańcy województwa będą mogli liczyć nie tylko na wakacyjne połączenia weekendowo-turystyczne do Sandomierza, ale również na codzienne połączenia regionalne na trasie Kielce - Busko-Zdrój - Kielce.

Jak informuje Maciej Długosz, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki w urzędzie marszałkowskim, mieszkańcy naszego regionu coraz chętniej zwiedzają region świętokrzyski, stąd pomysł uruchomienia kolejnych tras kolejowych.

- Ta komunikacja kolejowa w ubiegłym roku dobrze się sprawdziła, dlatego tegoroczna kontynuacja tego pomysłu jest potrzebna. Widzimy otworzenie się mieszkańców nie tylko naszego regionu na zwiedzanie pięknej ziemi świętokrzyskiej - mówi Maciej Długosz.

Jak dodaje, oferta przygotowana przez urząd ma na celu promowanie jednodniowej turystyki w naszym regionie.

- Uruchomione linie kolejowe do Sandomierza i Buska-Zdroju, to oferta, która otwiera tę turystykę niskobudżetową. W ciągu jednego dnia można pojechać za stosunkowo niewielkie pieniądze do tych miast, zwiedzić je i tego samego dnia powrócić do Kielc. Do pociągu można zabrać ze sobą rower - dodał Maciej Długosz.

Pociąg do Buska-Zdroju będzie kursował dwa razy dziennie. Odjazd z Kielc zaplanowano na 11.03 i 17.40. Czas przejazdu do Buska-Zdroju to około 50 minut. Z kolei z Buska do stolicy regionu pociąg będzie odjeżdżał o 12.05 i 18.40.

Pociąg wyjeżdżający z Kielc będzie zatrzymywał się na przystankach kolejowych: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka-Nowiny, Brzeziny, Kije i Busko-Zdrój.

Natomiast tabor z Kielc do Sandomierza, który kursować będzie w soboty, niedziele oraz święta, wyjeżdżać będzie o 7.19. Podróż do Królewskiego Miasta trwać będzie około 2 godzin i 40 minut. Z kolei z Sandomierza do Kielc pociąg wyruszać będzie o 10.03.

Koszt biletu jednorazowego z Kielc do Buska-Zdroju w ofercie „Bilet Świętokrzyski” wyniesie 6,60 zł. Natomiast cena biletu na przejazd pociągiem w relacji Kielce - Sandomierz wynosi 15,80 zł.

Reklama