Pociągiem ponownie do Buska i Sandomierza [ROZKŁADY]

Data publikacji: 06.06.2020 19:48
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Po 13 latach przerwy do Buska-Zdroju wjechał pociąg z Kielc

Po 13 latach przerwy do Buska-Zdroju wjechał pociąg z Kielc
Busko-Zdrój. 30.06.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

PKP Polskie Linie Kolejowe wprowadzają wakacyjną korektę rozkładu jazdy pociągów. Zmiany będą obowiązywać od niedzieli - 14 czerwca. W województwie świętokrzyskim od 27 czerwca (sobota) na tory wróci weekendowe połączenie z Kielc do Sandomierza.

Zgodnie z nowym rozkładem wyjazd z Kielc zaplanowany jest na godzinę 7.19, natomiast powrót z Sandomierza - o 18.03.

Także od pierwszego weekendu wakacji turyści będą mogli skorzystać z dwóch połączeń w ciągu dnia na linii Kielce – Busko-Zdrój. Ze stolicy regionu pociągi wyruszą o 11.03 i 17.40, z kolei powrót z Buska zaplanowano na 12.05 i 18.40.

Ponadto spółka PKP PLK zapowiada, że w okresie wakacyjnym na tory powrócą bezpośrednie połączenia do Zakopanego, m.in. z Gdyni, Szczecina, Warszawy i Krakowa.

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 14 czerwca do 29 sierpnia. PKP PLK wraz z przewoźnikami przygotowały wakacyjną ofertę podróży, uwzględniając możliwości sieci kolejowej. W porównaniu do poprzednich wakacji zwiększył się standard obsługi na kilkudziesięciu stacjach i przystankach.

Rozkład jazdy pociągów obowiązujący od niedzieli 14.06 można sprawdzić na stronie portalpasazera.pl i w aplikacji Portal Pasażera.

NOWE ROZKŁADY JAZDY:

KIELCE

JĘDRZEJÓW

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

SANDOMIERZ

SKARŻYSKO-KAMIENNA

STARACHOWICE

WŁOSZCZOWA

WŁOSZCZOWA PÓŁNOC

Reklama