Podatki na razie bez podwyżek

Data publikacji: 14.10.2021 15:47 / Data aktualizacji: 14.10.2021 17:08
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta podjął decyzję o wycofaniu projektu uchwały z porządku obrad, jeszcze przed ich rozpoczęciem.

Marcin Stępniewski, radny Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że ta decyzja przede wszystkim oznacza dużą ulgę dla kieleckich przedsiębiorców.

- Na tej decyzji skorzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale także kielczanie. Prezydent Kielc zorientował się że nie uzyska większości w tej sprawie. Podwyższenie stawki podatku od nieruchomości, zwłaszcza w okresie po okresie pandemii, jest niedopuszczalne. Przedsiębiorcy nie powinni być obarczani dodatkowymi obciążeniami. Tylko dzięki temu gospodarka wróci do normy - mówił.

Michał Braun, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w kieleckiej Radzie Miasta Kielce jest zdania, że prezydent miasta podjął właściwą decyzję.

- Temat podatków jest niewątpliwie trudny, a sama korekta podatku jest potrzebna. Dzięki tej decyzji zyskamy czas na dodatkową analizę dokumentów, ale także tego, gdzie szukać oszczędności i źródeł wpływów - zaznaczył.

Jak dodał radny Marcin Stępniewski, dzięki decyzji Bogdana Wenty kielczanie zaoszczędzą ok. 6,5 mln zł.

Reklama