Podatnicy z nagrodami. Piekoszów wylosował zwycięzców

Data publikacji: 26.05.2021 17:29
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.05.2021. Piekoszów. Losowanie zwycięzców loterii podatkowej. Na zdjęciu (od lewej): Barbara Drogosz - przewodnicząca Rady Gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek - wójt Piekoszowa

26.05.2021. Piekoszów. Losowanie zwycięzców loterii podatkowej. Na zdjęciu (od lewej): Barbara Drogosz - przewodnicząca Rady Gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek - wójt Piekoszowa
Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Wiadomo już, którym mieszkańcom Piekoszowa najbardziej opłaca się płacić podatki w tej gminie. W środę (26.05.) przeprowadzono losowanie loterii podatkowej, która miała skłonić niezameldowanych w Piekoszowie mieszkańców, do zapisywania tej gminy w deklaracjach PIT.

Wójt Zbigniew Piątek podkreśla, że mieszkańcy powinni zdawać sobie sprawę, iż pieniądze z ich podatku trafiają również do budżetu samorządu.

- Pieniądze te mogą być spożytkowane na sprawy związane z funkcjonowaniem i rozwojem gminy, które są jednocześnie bliskie i ważne dla jej mieszkańców – powiedział.

To pierwsza taka akcja realizowana w województwie świętokrzyskim. Inspiracją były duże miasta: Gdańsk, Gdynia, Lublin i Łódź. Wójt zapowiedział, że konkurs na pewno będzie kontynuowany, a nawet rozszerzony, tak by mogli w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy.

26.05.2021. Piekoszów. Losowanie zwycięzców loterii podatkowej. Na zdjęciu (od lewej): Zuzanna Lesz, Robert Kieszek - prezes firmy GRATIFICA , Zbigniew Piątek - wójt PiekoszowaFot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

- Sądzę, że przy drugiej edycji loterii, frekwencja uczestników znacznie wzrośnie, a to w naturalny sposób wpłynie na wzrost dochodów gminy Piekoszów – powiedział Zbigniew Piątek.

W gminie Piekoszów zameldowanych jest ponad 16,2 tys. mieszkańców, ale według szacunków, mieszka tam więcej o 1,5 tys. osób. W loterii wzięło udział ok. 400 osób.

Zwycięzca głównej nagrody, pan Rafał otrzymał voucher turystyczny dla całej rodziny o wartości 4 tys. złotych. Władze gminy ufundowały też dwa vouchery turystyczne o wartości 1 tys. zł brutto, które trafiły do pana Artura i pana Mariusza. Z kolei dwie hulajnogi elektryczne, każda o wartości 1 tys. zł stały się własnością pani Elżbiety i pani Iwony. Laptopy o wartości 2 tys. każdy będą własnością pana Tomasza i pani Teresy  Cztery rowery miejskie, o wartości 1750 zł każdy trafiły do pań Karoliny, Barbary, Anny oraz pana Krzysztofa. Dwa czytniki e-booków o wartości 1 tys. zł., wygrali pan Jacek i pani Joanna. W sumie do wygrania było 13 nagród pieniężnych i rzeczowych. O łącznej wartości ponad 20 tys. zł.

Rozdanie nagród zaplanowano na 15 czerwca. 

Reklama