Podawał się za amerykańskiego żołnierza, wyłudził ponad 80 tys. euro

Data publikacji: 03.09.2020 10:56
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. pixabay.com

80 tys. euro straciła 39-letnia mieszkanka powiatu opatowskiego, która dała się oszukać metodą na „amerykańskiego żołnierza”. Kobieta uwierzyła fałszywemu wojskowemu i straciła swoje oszczędności.

Pod koniec lipca 39-letnia mieszkanka powiatu opatowskiego poznała na jednym z portali społecznościowych mężczyznę, który podawał się za amerykańskiego żołnierza pełniącego misję w Afganistanie. Przez pewien czas rozmawiali ze sobą. Aby uprawdopodobnić swoją historię oszust pisał po angielsku. Pewnego dnia oznajmił, że zostaje przeniesiony w inne miejsce pełnienia służby i poprosił kobietę o pomoc.

- Chodziło o to, aby przetrzymała paczkę z zawartością dokumentów, munduru, nagród, notatek i pieniędzy. Mieszkanka powiatu opatowskiego się na to zgodziła - informuje Agata Frejlich z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Po kilku dniach otrzymała informację od rzekomej firmy kurierskiej, o konieczności wpłacenia 1,5 tys. euro na podany numer konta. Oszust błagał kobietę o pomoc, dlatego przelała wskazaną kwotę. Po kilku dniach kobieta otrzymała kolejne wiadomości o problemach z dostarczeniem paczki i konieczności dokonywania kolejnych opłat. W wyniku tego oszustwa mieszkanka powiatu opatowskiego straciła ponad 80 tys. euro.

Policjantka dodaje, że oszustwo „na żołnierza” jest jedną z nowszych form przestępstw. Przypomina, że przy zawieraniu nowych znajomości należy być ostrożnym w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas przekazania pieniędzy lub innych kosztowności.

Reklama