Podchody i zagadki na Żeromszczyźnie

Data publikacji: 23.07.2021 13:52
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ciekoty. Żeromszczyzna

Ciekoty. Żeromszczyzna
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zagadkowe podchody już wkrótce pomogą turystom poznać tajemnice tzw. Żeromszczyzny w Ciekotach. Nowy quest powstanie dzięki pomocy Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa świętokrzyskiego.

Questing to forma rywalizacji i edukacyjna gra terenowa, która polega na pokonaniu nieoznakowanego szlaku turystycznego. Wojciech Purtak, dyrektor Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach wyjaśnia, że można porównać ją do podchodów.

- Gra będzie prowadziła wszystkich uczestników do skarbu. To przede wszystkim zabawa, ale też ciekawa forma poznawania nowych miejsc - opisuje.

Mapa z zagadkami, która doprowadzi turystów do skarbu ukrytego w sercu Ciekot, dostępna będzie w „Szklanym domu”. Co znajdzie się na końcu szlaku?

- Przyznam, że ja też przez długi czas zastanawiałem się, co jest skarbem w questingu. Barbara Kazior, która przeniosła grę na polski grunt, kiedy ją o to zapytałem, odpowiedziała, że jest nim już samo dojście do celu - mówi z uśmiechem dyrektor.

Oprócz satysfakcji, na osoby biorące udział w zabawie mogą czekać drobne upominki, takie jak breloczki oraz pieczątki, które można przybić na karcie z zagadkami.

Inauguracja gry odbędzie się w połowie września.

Reklama