Podziel się wrażeniami ze spektaklu i wygraj nagrodę

Data publikacji: 24.11.2021 19:16
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Teatr im. Stefana Żeromskiego. Międzynarodowy Dzień Teatru. Spektakl „Pinokio” Carlo Collodiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego. Międzynarodowy Dzień Teatru. Spektakl „Pinokio” Carlo Collodiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

3 tys. zł - tyle wynosi łączna pula nagród w konkursie „Napisz do nas o nas”. To już ostatni dzwonek, by o nie powalczyć. Prace można zgłaszać jeszcze tylko do 26 listopada.

Grzegorz Strzelczyk z Towarzystwa Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach wyjaśnia, że prace mogą zgłaszać licealiści i studenci.

- Czekamy na ambitnych, młodych ludzi, którzy bywają w teatrze i chcieliby się podzielić z nami wrażeniami ze spektaklu, który obejrzeli w Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Konkurs jest skierowany do młodzieży uczącej się w szkołach średnich i uczelniach z województwa świętokrzyskiego - podkreśla.

By wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę literacką, plastyczną lub audiowizualną.

- Chociaż tytuł konkursu jest „Napisz do nas o nas”, to oczekujemy nie tylko prac literackich, ale również innego typu: projektów plakatów, haseł reklamowych. Wszystkie prace oceniamy w jednej konkurencji, czyli nie ma podziału na dyscypliny artystyczne. Wychodzimy z założenia, że jeśli coś jest dobre, to jest dobre - zaznacza Grzegorz Strzelczyk.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe - za pierwsze miejsce czeka 1,5 tys. zł, za drugie 1 tys. zł, za trzecie 500 zł. Pracę można wysłać drogą pocztową lub dostarczyć osobiście do siedziby Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach pod adresem: Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce, albo na adres mailowy: jadwiga.nadgrodkiewicz@teatrzeromskiego.pl.

adv adv
Wiadomości
Reklama