Pogrzeb Zdzisława Mojeckiego. Ks. Banasik: on nie żył dla siebie

Data publikacji: 07.04.2021 16:23
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
07.04.2021. Kielce. Bazylika katedralna. Pogrzeb Zdzisława Mojeckiego. Msza święta żałobna

07.04.2021. Kielce. Bazylika katedralna. Pogrzeb Zdzisława Mojeckiego. Msza święta żałobna
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach, odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego w sobotę znanego działacza sportowego i przedsiębiorcy, Zdzisława Mojeckiego. Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Marian Florczyk.

W nabożeństwie uczestniczyła najbliższa rodzina, znajomi i przyjaciele oraz przedstawiciele środowisk sportowego i rzemieślniczego. W ostatniej drodze towarzyszyło zmarłemu bardzo wiele osób. 

– Jesteśmy przekonani, że tę drogę do nieba, do domu Ojca pokonał zmarły Zdzisław. Chcemy modlić się za Zdzisława, dziękując też dobremu Bogu za dar jego życia – mówił na początku mszy świętej ksiądz biskup Marian Florczyk.

– Usłyszeliśmy dzisiaj słowa świętego Pawła: „Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie. Chrześcijanin nie żyje dla siebie, nie jest egoistą, który próbuje sobie wygodnie ułożyć życie. Chrześcijanin to nie ten, któremu wszyscy powinni nadskakiwać. Chrześcijanin to człowiek, który żyje miłością do drugiego człowieka, który służy, który po kawałku daje siebie tym, których kocha, z którymi idzie przez życie”. Ci którzy znali Zdzisia, byli blisko niego, wiedzą, że on siebie dawał, on nie żył dla siebie. Szedł przez życie i rozsiewał wokół siebie radość, życzliwość, wiarę, nadzieję i miłość – powiedział w homilii ksiądz Krzysztof Banasik.   

Zdzisław Mojecki urodził się 10 lipca 1955 roku w Gościnie k/ Kołobrzegu. W młodości pracował jako ratownik w Rewalu. Po przeniesieniu się do Kielc trenował boks w Błękitnych. Był aktywnym członkiem i działaczem zarządu wojewódzkiego WOPR w Kielcach. Wyróżniony złotymi odznakami „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” i „Zasłużony dla WOPR”. W 1998 roku został laureatem nagrody Prezydenta Kielc.

Stworzył drużynę MOZ Kielce, która z powodzeniem rywalizowała w mistrzostwach Polski oldbojów w piłce nożnej. Był wielkim miłośnikiem futbolu oraz zapalonym kibicem Korony Kielce i Łomży Vive Kielce. Często odwiedzał stadiony, na których rywalizowały zespoły z niższych lig.

W 1989 roku otworzył firmę stolarską MOZ. Był Prezesem Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Budowlanej. Zdzisław Mojecki zmarł w sobotę 3 kwietnia.

Podobne wiadomości
Reklama