Poidełka, fontanny i kurtyny wodne - gdzie ich szukać w Kielcach?

Data publikacji: 18.06.2021 13:42
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.06.2021. Kielce. Fontanny

18.06.2021. Kielce. Fontanny
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Gdzie w Kielcach, podczas upałów, można się schłodzić? Tomasz Porębski, rzecznik Prezydenta Miasta Kielce informuje, że większość fontann jest już przygotowana do sezonu.

- Fontanny, które znajdują się w centrum miasta zostały uruchomione. Kilka tygodni temu, jako pierwsza, została włączona fontanna znajdująca się w Parku Miejskim. Kolejno po niej uruchomiliśmy te, które znajdują się na płycie głównej kieleckiego Rynku, a także w pobliżu parkingu wielopoziomowego, czyli na Placu Konstytucji, od strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - informuje.

Na razie z użytku wyłączona jest fontanna przy Placu Artystów.

- Niestety nie została ona uruchomiona, ponieważ wymaga renowacji - wyjaśnia rzecznik.

Prawdopodobnie rozstawione zostaną też kurtyny wodne, czyli rozpylające wodę bramki, pod którymi można przejść i się schłodzić.

- W związku z wysokimi upałami, które będą się utrzymywać, podjęliśmy rozmowy z Wodociągami Kieleckimi, by uruchomić kurtyny wodne. Chcemy, by one były rozstawione w trzech miejscach, czyli na Placu Artystów, na Rynku oraz na Placu Literatów. Czekamy jeszcze na informację z sanepidu, czy taka forma jest bezpieczna i jeśli dostaniemy zgodę, to kurtyny zostaną zamontowane - dodaje Tomasz Porębski.

Z kolei rzecznik Wodociągów Kieleckich, Ziemowit Nowak przypomina, że mieszkańcy mogą za darmo gasić pragnienie w poidełkach ustawionych w miejscach publicznych. Zostały ustawione przy ulicach: Bernardyńska 34, Kasprowicza (przy Parku Dygasińskiego), Łopuszniańska 54, Ogrodowa (Park im. Stefana Żeromskiego), Spacerowa (Skwer im. Szarych Szeregów) oraz Sienkiewicza 28 (między ulicą Dużą i Małą).

Przypomnijmy, że w 2020 roku, ze względu na ograniczenia pandemiczne, fontanny były wyłączone z użytku.

Reklama