Pojemnik na próbki COVID-19 był pusty [OŚWIADCZENIE]

Data publikacji: 14.06.2020 16:44
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Zdrowie
Na zdjęciu: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu

Na zdjęciu: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pojemnik znaleziony w nocy przed wejściem do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu koło Chęcin, był pusty. Nie zawierał żadnego materiału biologicznego.

Informację potwierdza policja i rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

"Osoba transportująca próbki do Regionalnego Centrum, zostawia je zawsze w laboratorium razem z pojemnikiem lub laboranci wyjmują próbki, a pojemnik jest z powrotem zabierany. W tym przypadku pusty pojemnik z niewyjaśnionych przyczyn został pozostawiony przed budynkiem przez kierowcę karetki transportowej" - informuje rzecznik prasowy Urzędu Agnieszka Kołacz-Sarnowska.

Jak dodaje, laboratorium, w którym wykonywane są badania na obecność COVID-19, nie złamało żadnych procedur.

Pojemnik znalazł pracownik ochrony i powiadomił służby. Na miejsce przyjechała policja oraz specjalistyczny zespół strażaków, który zabezpieczył i zdezynfekował pojemnik. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Oświadczenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego:

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami o tym, że przed wejściem do laboratorium RCNT znajdowały się próbki z materiałem do badań informuję, że pojemnik znajdujący się tam był pusty i nie znajdował się w nim żaden materiał biologiczny. Osoba transportująca próbki zostawia je zawsze w laboratorium razem z pojemnikiem lub laboranci wyjmują próbki, a pojemnik jest z powrotem zabierany. W tym przypadku pusty pojemnik z niewyjaśnionych przyczyn został pozostawiony przed budynkiem przez kierowcę karetki transportowej, Laboratorium nie złamało żadnych procedur. Uprzejmie proszę o podanie tej informacji w Państwa artykułach.  

Z poważaniem Agnieszka Kołacz-Sarnowska Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego

Reklama