Pokazowy trening na Zamku Królewskim w Chęcinach

Data publikacji: 12.04.2021 09:11
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent Światowej Organizacji Boksu Olimpijskiego (AIBA) Umar Kremlev, poprowadzi na Zamku Królewskim w Chęcinach trening pokazowy, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele reprezentacji narodowych uczestniczących w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Kobiet i Mężczyzn.

Turniej z udziałem przedstawicieli 67 państw rozpocznie się we wtorek w Hali Legionów w Kielcach. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 16.00. Mistrzostwa będą jednym z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego boksu olimpijskiego. Imprezy pięściarskiej takiej rangi jeszcze w naszym kraju nie było.  

W treningu pokazowym w Chęcinach, obok 38–letniego Rosjanina Umara Kremleva, wezmą udział m.in. prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek i mistrz olimpijski z Tokio (1964) w wadze półśredniej Marian Kasprzyk. Niestety ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID–19 odbędzie się on bez udziału kibiców.

Jednym z patronów medialnych Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie (AIBA Youth World Championships) jest Polskie Radio Kielce.

Reklama