Pół wieku są razem. Jaką mają receptę na szczęśliwe, wspólne życie?

Data publikacji: 15.10.2020 14:11
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.10.2020 Oksa. 50-lecie pożycia małżeńskiego

15.10.2020 Oksa. 50-lecie pożycia małżeńskiego
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Miłość, zrozumienie i szacunek - to recepta na długie, szczęśliwe, wspólne życie - podkreślali jubilaci świętujący w Oksie 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Życzenia i gratulacje złożył im wójt Tadeusz Soboń. Jak podkreślał, minęło pół wieku od kiedy jubilaci połączyli swój los z miłością oraz nadzieją i powiedzieli sobie „tak", wkładając obrączki.

- Społeczeństwo potrzebuje ludzi młodych i czynnych zawodowo, ale również starszych, dojrzałych i doświadczonych. Szczególnie takich, którzy swoim postepowaniem zasłużyli na szacunek całej społeczności. To wy jesteście takim wzorem, autorytetem i drogowskazem pod wieloma względami. Młodzi ludzie mogą z was brać przykład jeżeli chodzi o trwałość małżeństwa i rodziny - podkreślił wójt Soboń.

Wśród 15 par świętujących złote gody byli m.in. Stanisława i Zdzisław Adamczyk. Ślub brali 6 września 1969 roku. Dochowali się dwójki dzieci: córki i syna, z których są bardzo dumni.

- Aby przeżyć tyle lat razem, ludzie muszą się kochać i szanować - bez tego wspólne życie jest niemożliwe - mówili jubilaci.

Podczas uroczystości nie zabrakło toastu szampanem oraz wspólnego obiadu.

Reklama