Połaniecki radny skazany za jazdę po pijanemu

Data publikacji: 26.06.2020 13:56
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

1 tys. zł grzywny, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 3 lata oraz 5 tys. zł nawiązki na rzecz fundacji zajmującej się osobami pokrzywdzonymi przestępstwem - taki wyrok usłyszał Jacek M., wiceprzewodniczący rady miasta w Połańcu, wspierający burmistrza Jacka Tarnowskiego.

Jego proces jest efektem kontroli policyjnej, podczas której wyszło na jaw, że samorządowiec prowadził auto pod wpływem alkoholu.

Sprawdzenie stanu trzeźwości odbyło się 13 lutego w Połańcu. Wówczas badanie wykazało, że Jacek M. miał około 0,6 promila alkoholu w organizmie. W dalszych badaniach poziom ten spadał. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Dziś jego sprawa została rozpatrzona w Sądzie Rejonowym w Staszowie. Tomasz Durlej, rzecznik sądu informuje, że Jacek M. został skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

- Sąd wymierzył oskarżonemu karę 1 tys. zł. grzywny. Dodatkowo orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na 3 lata oraz 5 tys. zł. nawiązki. Obciążył go także kosztami procesu - wymienia. 

Wyrok jest nieprawomocny. Po uprawomocnieniu się wyroku, radny traci mandat.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama