Policja do końca wakacji będzie kontrolować prędkość na świętokrzyskich drogach

Data publikacji: 14.08.2020 15:32
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.08.2020 Droga krajowa nr 9. Trasa Opatów - Ostrowiec Świętokrzyski

14.08.2020 Droga krajowa nr 9. Trasa Opatów - Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Więcej policji na świętokrzyskich drogach. Funkcjonariusze sprawdzają zachowanie kierowców na drodze. Szaleństwom na trasach sprzyja ładna pogoda. To też czas powrotów z wakacji.

Mundurowi monitorują m.in. trasę krajową nr 9 na odcinku Opatów - Ostrowiec Świętokrzyski. Jak mówi podkomisarz Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach, głównym przewinieniem kierowców jest nadmierna prędkość.

- Mamy tutaj zorganizowaną akcję, gdzie policjanci mierzą szybkość pojazdów poruszających się po tej drodze. Przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę na to, że to główny grzech kierowców i to punkt zapalny powodujący wypadki - mówi Mariusz Bednarski.

Mimo tego, że mundurowi regularnie kontrolują wybrane trasy, to zdarzają się tacy kierowcy, którzy nie uważają. Tak jak pan Tomasz, który poruszał się tirem i w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 24 kilometry. Jak mówi, spieszy się do domu, aby wypoczywać w weekend.

14.08.2020 Droga krajowa nr 9. Trasa Opatów - Ostrowiec ŚwiętokrzyskiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mariusz Bednarski informuje, że porównując siedem miesięcy 2020 i 2019 roku można zauważyć poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jak dodaje, to efekt ciężkiej pracy policjantów nie tylko drogówki, ale także tych, którzy dbają o bezpieczeństwo.

- Mamy o 12 wypadków mniej na terenie powiatu opatowskiego, o 2 osoby ranne mniej, a co najważniejsze, o 11 mniej ofiar śmiertelnych - mówi Mariusz Bednarski.

Jest także spadek jeśli chodzi o nietrzeźwych kierowców, ale według Mariusza Bednarskiego jest on niewielki, biorąc pod uwagę, że przez dwa miesiące w tym roku ruch był na drogach znikomy.

Funkcjonariusz zapewnia, że w czasie pandemii policja nadal pracuje 24 godziny na dobę.

14.08.2020 Droga krajowa nr 9. Trasa Opatów - Ostrowiec ŚwiętokrzyskiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama