Policja nie świętuje, więcej patroli na drogach

Data publikacji: 24.12.2020 12:37
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.12.2020. Kielce. Kontrola drogowa na ulicy Ściegiennego

24.12.2020. Kielce. Kontrola drogowa na ulicy Ściegiennego
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Mimo obostrzeń epidemicznych, wielu mieszkańców województwa świętokrzyskiego wybiera się w podróż do najbliższych. W związku z tym policja sprawdza, czy wszyscy kierowcy jeżdżą bezpiecznie i nie wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Dziś kontrole prowadzone były między innymi na ulicy Ściegiennego w Kielcach. Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji informuje, że grzechy kierowców wciąż są podobne. To m.in. nadmierna prędkość i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Mundurowi będą zwracać uwagę, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. - Uczulam wszystkich, którzy wyjeżdżają na drogi, że policjanci nie świętują i cały czas służą na drogach, gdzie dbają o nasze bezpieczeństwo - dodaje.

Ważne, aby przed wyjazdem w trasę sprawdzić, czy samochód jest do niej odpowiednio przygotowany. - Pióra wycieraczek powinny być sprawne, starajmy się co jakiś czas je wymieniać. Warto też zadbać o płyn do spryskiwaczy. Pogoda będzie się zmieniała, warunki mogą być niesprzyjające, więc musimy być na to przygotowani - podkreśla.

Do kontroli na ulicy Ściegiennego został zatrzymany m.in. pan Szymon. - Myślę, że takie kontrole są potrzebne, ponieważ warto sprawdzać trzeźwość kierowców. To święta. Każdy chce je bezpiecznie spędzić - mówi.

W zeszłym roku świąteczna przerwa trwała 6 dni. W tym czasie, w regionie doszło do 7 wypadków, w których rannych zostało 9 osób, a 1 straciła życie.

24.12.2020. Kielce. Kontrola drogowa na ulicy ŚciegiennegoFot. Monika Miller / Radio Kielce

Reklama