Policja przypomina o bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji: 05.07.2020 08:07
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Kielce

Wakacje to beztroski czas, w którym zapominamy o wszystkich zmartwieniach. Kielecka policja przypomina jednak, aby dbać o bezpieczeństwo nad wodą i stosować się do kilku podstawowych wskazówek.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zauważa, że gdy jedziemy nad wodę warto wybrać się w kilka osób, ponieważ jedna z nich zawsze powinna zostać na brzegu, aby pilnować rzeczy.

- „Okazja czyni złodzieja”, dlatego nie powinniśmy zostawiać bez opieki cennych rzeczy: telefonu, portfela oraz kluczy do auta. Niepotrzebnych dokumentów najlepiej nie zabierać ze sobą - radzi.

Jak dodaje Karol Macek, gdy jedziemy nad wodę autem trzeba schować plecaki i torebki do bagażnika. Dzięki temu unikniemy wybicia szyby przez złodzieja i zabrania naszej własności. Ponadto nie należy zostawiać uchylonych okien w samochodach. Przestępcy mogą wykorzystać taką sytuację i włamać się do pojazdów.

Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają policjanci, którzy są zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Tych pływających po zalewach możemy spotkać w Cedzynie, Chańczy oraz Sielpi. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby korzystające z pojazdów wodnych zasilanych silnikiem mają do tego odpowiednie uprawnienia. Ponadto kontrolują stan trzeźwości osób pływających na materacach i kajakach.

- Zgodnie z przepisami, taka osoba nie może wcześniej spożywać alkoholu. Jeżeli będzie inaczej zostanie ukarana mandatem - zaznacza Karol Macek.

Policjant dodaje, aby podczas wakacyjnego odpoczynku nie przeceniać swoich umiejętności, znać umiar i nie przebywać cały dzień na słońcu. Przed wejściem do wody należy się wcześniej schłodzić i dopiero później rozpocząć pływanie.

Tagi do tego wpisu
Reklama