Policja rozbiła grupę narkotykową w powiecie kieleckim

Data publikacji: 14.08.2020 07:59
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
CBŚP

CBŚP
Fot. CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP we współpracy z prokuraturą zlikwidowali laboratorium amfetaminy w okolicy Kielc. Cztery zatrzymane osoby usłyszały zarzuty produkcji narkotyków. Zabezpieczono m.in odczynniki chemiczne i 12 sztuk broni.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji, zatrzymania to efekt akcji przeprowadzonej przez służby w powiecie kieleckim,

W wyniku tych działań policjanci zatrzymali cztery osoby, zlikwidowali laboratorium amfetaminy, zabezpieczając przy tym narkotyki oraz substancje, odczynniki i półprodukty niezbędne do ich produkcji. W innych miejscach odkryto i zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu, 12 sztuk broni oraz ponad 1 tys. sztuk amunicji ostrej.

Według śledczych członkowie rozbitej grupy mogli wyprodukować co najmniej 200 litrów płynnej amfetaminy o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

Trzech zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jednemu z podejrzanych postawiono przy tym zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej, a dwóm innym - pomocnictwa przy produkcji amfetaminy. Czwarta osoba usłyszała zarzut pomocnictwa przy produkcji narkotyków.

Decyzją sądu jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany. Wobec pozostałych trzech zatrzymanych zastosowano dozór policji, zakaz opuszczenia kraju i poręczenia majątkowe.

Jak wskazały służby, śledztwo w sprawie grupy produkującej narkotyki jest prowadzone od 2018 r. przez oddział Prokuratury Krajowej w Katowicach wspólnie z CBŚP w Kielcach. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała na terenie woj. świętokrzyskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Zarzuty w tym śledztwie usłyszało już 105 podejrzanych, z czego 76 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Dotychczas zabezpieczono już w tym postępowaniu 24 kg amfetaminy, 8 kg marihuany oraz haszysz, mefedron, kokainę i tabletki ecstasy.

Tagi do tego wpisu
Reklama