Policja sprawdza autokary wiozące dzieci na wypoczynek. Co wynika z kontroli?

Data publikacji: 22.07.2020 13:33
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.01.2020. Kielce. Otwarcie punktu kontroli autokarów przy

24.01.2020. Kielce. Otwarcie punktu kontroli autokarów przy "Suzuki Arenie"
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kierowcy wiozący dzieci i młodzież na letni wypoczynek zachowują się odpowiedzialnie oraz jeżdżą sprawnymi autokarami. Takie wnioski płyną z danych świętokrzyskiej policji, która od niespełna miesiąca prowadzi kontrole pojazdów przewożących uczestników kolonii i obozów.

Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że od 26 czerwca sprawdzono prawie 120 autokarów.

- Nie mieliśmy większych zastrzeżeń do kierowców ani do pojazdów. Tylko w jednym przypadku mundurowi stwierdzili, że auto nie nadaje się do jazdy. Wówczas zatrzymano dowód rejestracyjny - mówi.

Policjant przypomina, że kierowca który udaje się w podróż musi być wypoczęty i trzeźwy. W trakcie kontroli sprawdzany jest stan techniczny autokaru, wyposażenie, oznakowanie oraz dokumenty.
W Kielcach stały punkt kontroli autokarów znajduje się na parkingu przy stadionie piłkarskim w Kielcach. Jest czynny do końca wakacji, codziennie od 6.00 do 10.00.

W województwie świętokrzyskim znajduje się łącznie 13 miejsc, w których można skontrolować pojazd przed podróżą. Artur Majchrzak zaznacza, że chęć przeprowadzenia badania najlepiej zgłosić kilka dni wcześniej. Wtedy można umówić się z policjantami na konkretną godzinę. Mogą to zrobić zarówno rodzice, opiekunowie, jak i kierowcy oraz przewoźnicy.

W ubiegłym roku sprawdzono 260 autokarów. 5 z nich nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy.

Fot. KWP w Kielcach

Reklama