Policja wraca do Osieka

Data publikacji: 30.06.2020 13:13
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Sandomierzu

W Osieku zostanie przywrócony posterunek policji. Prosili o niego mieszkańcy. Placówka która mieściła się przy rynku została zlikwidowany w latach 2012-2013 za rządów PO-PSL.

Rafał Łysiak, burmistrz Osieka, informuje, że gmina od kilku lat podejmowała działania, które miały na celu przywrócenie posterunku.

- Oczekiwali go mieszkańcy, którzy wielokrotnie zgłaszali, że chcą aby policjanci byli bliżej nich. Wpłynie to na bezpieczeństwo całej gminy - mówi.

Do tej pory mieszkańcy musieli dojeżdżać do oddalonego o ponad 20 km Staszowa lub Połańca. Burmistrz dodaje, że ta kwestia była omawiana z radnymi, a także przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Były podejmowane także uchwały intencyjne dotyczące przywrócenia posterunku.

Gmina Osiek przeznaczy na wyremontowanie budynku w którym będzie mieściła się placówka 250 tys. zł. Pozostałe pieniądze będą pochodziły z MSWiA.

Jutro w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach w obecności nadinsp. Pawła Dzierżaka oraz wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza zostanie podpisana umowa dotycząca modernizacji budynku.

Przypomnijmy, przywracanie komisariatów policji to jeden z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości. W województwie świętokrzyskim do tej pory odtworzono między innymi komisariaty w Mircu, Bielinach i Nowinach.

Reklama