Policja zatrzymała zbiegłego sprawcę wypadku

Data publikacji: 09.06.2021 12:52
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego opatowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło w nocy z 5 na 6 czerwca w Iwaniskach.

19-latek kierując samochodem marki audi potrącił pieszego, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanemu 54-letniemu mężczyźnie pomocy. Wczoraj sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec kierowcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W Iwaniskach na ulicy Staszowskiej, w sobotnią noc doszło do wypadku drogowego. Jak się później okazało, 19-latek kierowanym przez siebie audi potrącił pieszego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. 54-letni mieszkaniec gminy Iwaniska został przewieziony do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wytypowali auto, które mogło brać udział w tym zdarzeniu. Jak się okazało za kierownica siedział mieszkaniec powiatu staszowskiego, który ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Opatowie na wniosek prokuratury zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama