Policja zbadała dronem zachowanie pieszych i kierowców

Data publikacji: 04.05.2021 08:18 / Data aktualizacji: 04.05.2021 11:29
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.05.2021 Kielce. Policyjny dron bada bezpieczeństwo na al. Solidarności

04.05.2021 Kielce. Policyjny dron bada bezpieczeństwo na al. Solidarności
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Policyjny dron kontrolował dziś kierowców i pieszych na alei Solidarności w Kielcach. Operator maszyny analizował obraz z przejścia dla pieszych na wysokości Hotelu Kongresowego.

Jeżeli dochodziło do nieprawidłowość, informacja o tym była przekazywana funkcjonariuszom w radiowozach, którzy zatrzymywali osobę, która popełniła wykroczenie.

Starszy sierżant Małgorzata Pędzik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach informuje, że winnymi kolizji i wypadków na al. Solidarności są zarówno piesi, jak i kierowcy.

- Najczęstszą przyczyną zdarzeń jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i omijanie pojazdu, który zatrzymał przed przejściem - mówi.

Policjantka przypomina, aby zawsze być czujnym na przejściu. Nie patrzeć w telefon, a na samochody, które się do niego zbliżają.

Podkomisarz Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że tego typu akcje prowadzone są, gdy nie pada deszcz ani śnieg.

- Dzisiaj pogoda jest dobra. Nawet wiatr nie przeszkadza na tyle, aby uniemożliwić nam działanie.

Trwająca dwie godziny akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na al. Solidarności. W tym czasie zatrzymano jednego kierowcę, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

04.05.2021 Kielce. Policyjny dron bada bezpieczeństwo na al. SolidarnościFot. Monika Miller / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama