Policjanci rozdawali odblaski

Data publikacji: 06.10.2020 14:26
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.10.2020 Końskie. Policyjna akcja „Świeć Przykładem”

06.10.2020 Końskie. Policyjna akcja „Świeć Przykładem”
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Koneccy policjanci rozdawali odblaski i ulotki informujące, jak odpowiednio zabezpieczyć się przed COVID-19. Mieszkańcy dowiedzieli się też czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń. Komenda Powiatowa Policji prowadziła dziś akcję „Świeć Przykładem”, która ma poprawić bezpieczeństwo wśród konecczan.

Mieszkańcy Końskich chętnie podchodzili po ulotki i odblaski podkreślając, że poszukują rzetelnej wiedzy na temat panującej epidemii. Jednocześnie chętnie korzystali z bezpłatnych odblasków, które pozwolą im zachować bezpieczeństwo po zmroku.

- Zawsze można wiedzę pogłębić, zwłaszcza w przypadku takiej choroby, z jaką teraz mierzy się świat - mówi pan Jan.

- Warto nosić odblaski dla swojego bezpieczeństwa, żeby być widocznym po zmroku - dodaje pan Stanisław.

06.10.2020 Końskie. Policyjna akcja „Świeć Przykładem”. Na zdjęciu: Marta Przygodzka - oficer prasowy koneckiej policjiFot. Magda Galas / Radio Kielce

Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckiej policji przypomniała, że każdy może zgłaszać zagrożenia np. niebezpieczne miejsca w gminie za pośrednictwem aplikacji.

- Aplikację można pobrać na telefon i anonimowo zgłaszać miejsca niebezpieczne. Policja przez 5 dni weryfikuje takie zgłoszenia regularnymi patrolami - mówi policjantka.

Jak dodaje, mieszkańcy najczęściej zgłaszają miejsca, gdzie spożywany jest publicznie alkohol oraz gdzie kierowcy przekraczają dozwolona prędkość. Aplikacje można pobrać ze strony internetowej policji.

Reklama