Policjanci „z powietrza" kontrolowali kierowców

Data publikacji: 17.06.2021 15:23
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Świętokrzyska Policja

Policyjny dron patrolował dziś „krzyżówki rudzkie”, czyli najbardziej niebezpieczne skrzyżowania drogi krajowej 74 w okolicy Rudy Malenieckiej.

Policjanci z koneckiej "drogówki", wspólnie z komendą wojewódzką przeprowadzili tam działania „Bezpieczne skrzyżowanie”.

W rejonie skrzyżowania drogi K42 z K74, policjanci przy użyciu policyjnego drona, monitorowali przestrzeganie przepisów przez kierujących.  

Szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców zbliżających się do sygnalizatorów świetlnych. Funkcjonariusze, przy pomocy kamery, w którą wyposażony jest policyjny dron obserwowali kierujących pojazdami i karali tych, którzy łamali przepisy ruchu drogowego, czyli nie zatrzymywali się na czerwonym świetle, albo wyprzedzali w rejonie skrzyżowania. 

Podczas dzisiejszych działań, policjanci ujawnili kilku sprawców wykroczeń, którzy wyprzedzali na skrzyżowaniu w rejonie miejscowości Koliszowy.   

Warto przypomnieć, że „krzyżówki rudzkie”, do czasu uruchomienia sygnalizatora świetlnego, były jednym z najbardziej niebezpieczniejszych miejsc na mapie powiatu.  

Reklama