Policjanci zatrzymali dilerów i przejęli znaczne ilości narkotyków

Data publikacji: 15.10.2021 13:38
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zatrzymany mężczyzna

Zatrzymany mężczyzna
Fot. KPP Skarżysko-Kamienna

13 kg amfetaminy, kilogram marihuany oraz tabletki ecstazy, o łącznej szacunkowej wartości ponad 2 mln zł, zostały zabezpieczone u dwóch mężczyzn w wieku 34 i 35 lat. To mieszkańcy powiatów kieleckiego i koneckiego. Decyzją sądu młodszy z nich został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w ostatnim czasie funkcjonariusze wpadli na trop nielegalnego procederu.  

- W minionym tygodniu odwiedzili kilka mieszkań i posesji na terenie powiatów kieleckiego, skarżyskiego i koneckiego. Kryminalni zabezpieczyli 13 kg amfetaminy, ponad kilogram marihuany, 27 sztuk tabletek ekstazy oraz 55 tys. zł. Gotówka prawdopodobnie pochodził z narkotykowego procederu - mówi.

W związku z tym policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. To 35-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego i 34-letni powiatu koneckiego. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu młodszy z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Zabezpieczone substancjeFot. KPP Skarżysko-Kamienna

Reklama