Policyjna pogoń za ciągnikiem. Rolnik wyrzucał śmieci koło lasu

Data publikacji: 23.04.2021 11:45
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
35-letni mieszkaniec województwa śląskiego nielegalnie wywoził śmieci do gminy Sędziszów. Tak powiększało się dzikie wysypisko nieopodal lasu

35-letni mieszkaniec województwa śląskiego nielegalnie wywoził śmieci do gminy Sędziszów. Tak powiększało się dzikie wysypisko nieopodal lasu
Fot. KPP w Jędrzejowie

35-letni mieszkaniec województwa śląskiego nielegalnie wywoził śmieci do gminy Sędziszów. Tak powiększało się dzikie wysypisko nieopodal lasu.

Sygnał w tej sprawie wpłynął do sędziszowskich policjantów wczoraj. Zgłaszający informował o mężczyźnie kierującym ciągnikiem rolniczym, który wywiózł dużą ilość śmieci, m.in. foliowych i plastikowych opakowań w rejon dzikiego wysypiska. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zauważyli opisywany pojazd jadący przez pola. Z uwagi na trudny teren policjanci nie mogli wykorzystać pojazdu i dlatego jeden z nich pobiegł w jego kierunku.

- Piesza, ponad dwukilometrowa pogoń trwała aż do posesji, z której wywieziono odpady. Na miejscu okazało się, że ciągnik rolniczy wraz z przyczepą należy do 35-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Mężczyzna przyznał się do wywozu śmieci ze swojego gospodarstwa - opisuje sierżant Beata Soboń z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Mężczyzna swoje zachowanie będzie tłumaczył przed sądem.

Reklama