Policyjny dron w akcji

Data publikacji: 21.05.2021 08:27
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.05.2021. Zgórsko. Policjanci sprawdzają, czy kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej

21.05.2021. Zgórsko. Policjanci sprawdzają, czy kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Kierowcy miejcie się na baczności. Dziś na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Przemysłowej w Zgórsku policjanci sprawdzają, czy kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej.

Podkomisarz Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przyznaje, że miejsce akcji wybrano po analizie ruchu.

- Od pewnego czasu trafiają do nas informacje, że kierowcy nie stosują się do sygnalizacji świetlnej. Jest to szczególnie widoczne w godzinach szczytu, zarówno porannych, jak i południowych - mówi.

Jak zaznacza, na pierwsze wykroczenie nie trzeba było długo czekać. Chwilę po tym, gdy policjanci rozpoczęli działania, zatrzymali kierowcę toyoty, który przejechał na czerwonym świetle. Wkrótce takiego samego wykroczenia dopuścił się kierowca samochodu ciężarowego.  

- Wszyscy spieszą się do pracy lub załatwić inne sprawy. Niektórzy są w podróży. Trzeba jednak pamiętać o rozsądku, ponieważ nieodpowiedzialne zachowanie kierowców może doprowadzić do tragedii na drodze - przypomina Mariusz Bednarski.

Jeżeli operator drona zauważy nieprawidłowość, informuje o tym policjantów w radiowozach, którzy są w okolicy skrzyżowania i wówczas zatrzymują pojazd.

Akcja potrwa do godziny 11.00.

21.05.2021. Zgórsko. Policjanci sprawdzają, czy kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnejFot. Monika Miller / Radio Kielce

Reklama