Policyjny pościg za peugeotem. Pasażer nie żyje

Data publikacji: 26.12.2020 22:56
Autor: Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.12.2020. Piotrowice, gmina Zawichost. Policyjny pościg za peugeotem

26.12.2020. Piotrowice, gmina Zawichost. Policyjny pościg za peugeotem
Fot. Policja

Brawurowa akcja sandomierskich policjantów miała miejsce w sobotnie popołudnie, w miejscowości Piotrowice, w gminie Zawichost. Tam funkcjonariusze policji zauważyli pojazd marki peugeot, który był poszukiwany przez lubelską policję.

Policjanci dawali sygnały, aby kierowca zatrzymał się do kontroli. Ten je zbagatelizował, dlatego funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Jednak kierowca przyśpieszył, otarł się o policyjny radiowóz i rozbił się na pobliskiej posesji.

- Z pojazdu wybiegł mężczyzna, którego stróżom prawa udało się dogonić i zatrzymać. Podchodząc do samochodu usłyszeli ogromny huk i zobaczyli siedzącego na miejscu pasażera krwawiącego mężczyznę. Prawdopodobnie postrzelił się. Policjanci zabezpieczyli przy nim broń. Pomimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować - relacjonuje Paulina Kalandyk, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Sandomierzu.

Jak ustalono, był to 35-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Z kolei zatrzymany kierowca to 25-letni mężczyzna, również z województwa lubelskiego. Trafił do aresztu.

Policja i prokurator badają dokładne okoliczności zdarzenia.

Reklama