Politechnika czeka na studentów

Data publikacji: 27.05.2020 13:24
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska
Kielce. 19.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rozpoczęła się rekrutacja na Politechnikę Świętokrzyską. Jak informuje profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki, w tym roku kielecka uczelnia chce przyjąć około 2,7 tys. osób na pierwszy rok studiów pierwszego i drugiego stopnia. To około 20 proc. więcej, niż uczelnia przygotowała w ubiegłym roku. Pierwszy etap naboru potrwa do 16 sierpnia.

- Później rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca dla kierunków, na których nie zostały wyczerpane limity. Potrwa ona do końca września. Ale mamy też trzecią turę naboru. Jest ona przeznaczona dla osób, które nie zdały matury w pierwszym terminie, ale udało im się zdać poprawkę oraz kandydatów, którzy bardzo późno zdecydowali się na Politechnikę Świętokrzyską. Ta rekrutacji zakończy się 9 października – mówi profesor Artur Maciąg.

Politechnika Świętokrzyska kusi przyszłych studentów nowymi kierunkami. To elektromobilność, informatyka przemysłowa, inżynieria środków transportu oraz teleinformatyka. W tym ostatnim przypadku uczelnia czeka jeszcze na formalną zgodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Profesor Artur Maciąg mówi, że z powodu epidemii koronawirusa procedura naboru została tak przygotowana, by była maksymalnie bezpieczna dla kandydatów.

- Sytuacja wymusza na nas zmianę strony technicznej rekrutacji. Do momentu rozpoczęcia roku akademickiego w październiku, kandydat w ogóle nie będzie musiał się pojawiać na uczelni. Wszystko będzie odbywało się drogą elektroniczną – zapewnia prorektor.

W październiku, przyjęci studenci będą musieli donieść świadectwa i tym samym potwierdzić stopnie, które wpisali w trakcie rekrutacji elektronicznej.

Reklama