Politechnika i IBM będą pracować razem

Data publikacji: 18.12.2020 15:26
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.12.2020 Kielce. Politechnika Świętokrzyska. Podpisanie umowy pomiędzy PŚk a IBM. Od lewej: Piotr Benke - dyrektor ds. technologii w IBM dla Polski i krajów bałtyckich i Zbigniew Koruba - rektor PŚk

18.12.2020 Kielce. Politechnika Świętokrzyska. Podpisanie umowy pomiędzy PŚk a IBM. Od lewej: Piotr Benke - dyrektor ds. technologii w IBM dla Polski i krajów bałtyckich i Zbigniew Koruba - rektor PŚk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Politechnika Świętokrzyska będzie współpracowała z firmą IBM, jednym z najważniejszych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się nowoczesnymi technologiami.

Dziś w Kielcach profesor Zbigniew Koruba, rektor uczelni podpisał umowę z przedstawicielem firmy. Jak podkreślał, na współpracy skorzystają przede wszystkim studenci politechniki.

- Będziemy zmieniać programy studiów, tak aby wplatać elementy, w których bardzo dobrzy są pracownicy IBM. Planujemy też szkolenia i studia podyplomowe, które pozwolą studentom podejmować dodatkowe prace – tłumaczy rektor. Dzięki współpracy z IBM, studenci będą mogli poszerzyć zakres branż, w których mogą szukać zatrudnienia po zakończeniu nauki.

Piotr Beńke, dyrektor do spraw technologii w IBM na Polskę i kraje bałtyckie mówi, że jego firmie zależy na tym, by nowoczesne technologie stawały się bardziej dostępne. IBM wspiera nie tylko studentów, ale też wykładowców, którzy otrzymują dostęp do przydatnego oprogramowania.

- Dla nas bardzo cenna jest współpraca z uczelniami, kształcenie nowych pokoleń specjalistów. Bo wymyślanie nowych technologii to jedno, ale ich używanie też wymaga wiedzy. Chcemy by ta wiedza inspirowała młodych ludzi do tworzenia swoich projektów, zakładania nowych firm – tłumaczy Piotr Beńke.

Specjaliści z IBM będą prowadzili gościnne wykłady dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej. Profesor Zbigniew Koruba chciałby również stworzyć nowe laboratorium, w którym przedstawiciele IBM oraz naukowcy z Kielc mogliby pracować nad wspólnymi projektami badawczymi.

18.12.2020 Kielce. Politechnika Świętokrzyska. Podpisanie umowy pomiędzy PŚk a IBM. Od lewej: Piotr Benke - dyrektor ds. technologii w IBM dla Polski i krajów bałtyckich i Zbigniew Koruba - rektor PŚkFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama