Politechnika prowadzi dodatkowy nabór na 20 kierunków

Data publikacji: 11.09.2020 16:35
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Politechnika Świętokrzyska

Kielce. Politechnika Świętokrzyska
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rekrutację dodatkową rozpoczyna Politechnika Świętokrzyska. Jak informuje profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki, kandydaci mogą rejestrować się w systemie elektronicznego naboru od soboty 12 września.

Jak tłumaczy profesor Artur Maciąg, starać się można nawet na kierunkach, na których w pierwszym naborze zgłosił się komplet chętnych.

- Nic się nie stanie, jeżeli przyjmiemy więcej kandydatów. Dlatego ogłaszamy nabór na wszystkich kierunkach. Taką mamy strategię, że przyjmujemy kolejne osoby nawet na tych najbardziej obleganych - wyjaśnia prorektor.

Jak tłumaczy, taka decyzja wynika z tego, że znacząca część kandydatów po prostu nie donosi dokumentów, albo wycofuje się ze studiowania w ostatniej chwili. Przyjęcie większej liczby studentów to odpowiedź uczelni na takie sytuacje.

W tym roku Politechnika Świętokrzyska prowadzi nabór na 20 kierunków. Do tej pory chęć uczenia się w kieleckiej uczelni zadeklarowało ponad 2 tys. kandydatów. Wszystkich miejsc jest 2 tys. Profesor Artur Maciąg zapewnia, że uczelnia przyjmie wszystkich chętnych, którzy zdali maturę w terminie normalnym lub poprawkowym.

- Zamykamy rekrutację 5 października. Nowy rok akademicki rozpoczynamy 1 października, ale pierwsze dni to inauguracje i zajęcia wprowadzające, także osoby, które będą przyjęte 5 października niewiele stracą - twierdzi prorektor.

W tym roku Politechnika Świętokrzyska uruchomi 4 nowe kierunki studiów. To elektromobilność, teleinformatyka, informatyka przemysłowa i inżynieria środków transportu.

Podobne wiadomości
Reklama