Politechnika Świętokrzyska rozpoczęła rekrutację

Data publikacji: 24.05.2021 15:23
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Od dziś kandydaci mogą zarejestrować się w elektronicznym systemie rekrutacji Politechniki Świętokrzyskiej. W tym roku kielecka uczelnia nie zdecydowała się na nowości.

Profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki tłumaczy, że politechnika stawia na sprawdzone kierunki i specjalizacje.

- Mamy 19 kierunków, na które rekrutujemy. Miejsc jest około 1,2 tys. - 1,3 tys. Jeżeli jakiś kierunek będzie bardzo popularny, mamy możliwość zwiększenia liczby studentów, których na niego przyjmiemy. Przeniesiemy po prostu miejsca z kierunków mniej obleganych - wyjaśnia profesor Artur Maciąg.

Prorektor dodaje, że podobnie, jak w latach ubiegłych, nabór kandydatów jest kilkuetapowy.

- Mamy trzy tury rekrutacji. Pierwsza, elektroniczna, właśnie się zaczęła. Oczywiście musimy poczekać na wyniki matur, a listę studentów zakwalifikowanych wywiesimy 16 lipca. Dzień później rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca, obejmująca kierunki, na których nie wyczerpano limitów miejsc. Potrwa ona do końca lipca - mówi profesor Artur Maciąg.

Trzeci nabór, dodatkowy, rozpocznie się w sierpniu i potrwa do października. Druga kielecka uczelnia publiczna, czyli Uniwersytet Jana Kochanowskiego rozpocznie nabór 1 czerwca.

Reklama