POLITYCY PODSUMOWUJĄ ROK. Europoseł Patryk Jaki - PiS, Solidarna Polska

Data publikacji: 29.12.2020 15:55
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Patryk Jaki - europoseł PiS

Na zdjęciu: Patryk Jaki - europoseł PiS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Rok 2020 to wiele ważnych spraw, ale oczywiście na czoło wysuwa się sprawa koronawirusa, który zmienił nasze życie.

Pewnie wielu z nas się spodziewało, że taka rzecz nie może się wydarzyć, że widzieliśmy takie rzeczy jedynie w filmach, natomiast ta sytuacja pokazuje tylko, jak kruche może być nasze życie. Jesteśmy teraz w okolicy świąt Bożego Narodzenia i bardzo ważne jest to, żebyśmy pomyśleli bardziej o swoich rodzinach, o tym żeby budować relacje z bliskimi. Z tych wszystkich rzeczy negatywnych, może tą pozytywną będzie, żeby jeszcze raz przemyśleć wszystkie sprawy związane z wartościami rodzinnymi. Natomiast, jeżeli chodzi o koronawirusa, to był bardzo ciężki rok dla wielu ludzi. Idzie nadzieja, związana ze szczepieniem, że zacznie działać i w przyszłym roku wszystko wróci do normy.

Politycznie na pewno najważniejsze były wybory prezydenckie, w których po raz ósmy z rzędu wygrywa Zjednoczona Prawica, wygrał Andrzej Duda. To duża legitymacja, ale też duże wyzwanie dla naszego obozu.

Gospodarczo, Polska znów wyglądała na tyle Europy najlepiej, albo prawie najlepiej, mimo problemów związanych z koronawirusem. To daje nadzieję, że jeśli wrócimy do normalności, to Polska szybciej będzie goniła państwa, które miały większe problemy, związane z pandemią.

W Unii Europejskiej nastąpiła poważna zmiana ustrojowa, związana z łączeniem budżetu z tak zwaną praworządnością. Kolejny krok w kierunku tworzenia tzw. państwa europejskiego. Na pewno ta decyzja będzie miała charakter historyczny, za ileś lat, historycy będą wracać do tego momentu, jako przełomowego w historii Unii Europejskiej.

Z pięknych i pozytywnych rzeczy, to jeszcze nagroda dla Roberta Lewandowskiego, który został najlepszym piłkarzem świata. Takie rzeczy zdarzają się pewnie raz na sto lat. Trzeba docenić to, że Polak jest tak wspaniałym ambasadorem naszego państwa.

Od poniedziałku do czwartku Polskie Radio Kielce pyta wszystkich parlamentarzystów i europarlamentarzystów z naszego regionu o to, co było najważniejsze w 2020 roku. Jak widzą mijający rok przedstawiciele różnych opcji politycznych, co uznają za przełomowe wydarzenie tego trudnego okresu? Zapraszamy do słuchania codziennie w audycji Raport Dnia, między godz. 12.00 a 13.00 i śledzenia w Internecie.

Tagi do tego wpisu
Reklama