POLITYCY PODSUMOWUJĄ ROK. Minister Michał Cieślak - Porozumienie

Data publikacji: 30.12.2020 16:15
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: minister Michał Cieślak - Porozumienie

Na zdjęciu: minister Michał Cieślak - Porozumienie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Epidemia koronawirusa spowodowała, że warto zwrócić uwagę na relacje społeczne. Mnie ten rok będzie się kojarzył głównie z tym, że żyliśmy w czasie pandemii i bez względu na wszystko to był bardzo ciężki rok dla Polaków, ze względu na to, że towarzyszyła nam troska o zdrowie bliskich, o pracę, o źródło utrzymania.

Trzeba pamiętać o tym, że epidemia pozrywała więzi międzyludzkie. Dotyka to przede wszystkim młodzież, która dzisiaj jest na rozdrożu, mając świadomość, że przemija ich najlepszy czas, młodości, studiów, czas marzeń.

To też był trudny rok dla państwa i dla rządu. Trzeba pamiętać, że nienotowane dotychczas transfery finansowe popłynęły, decyzją rządu Mateusza Morawieckiego, właśnie do ochrony miejsc pracy, w ramach tarczy skierowanej do przedsiębiorców, również tarczy skierowanej do samorządów. Generowanie tak dużych środków, bez zadłużania państwa, to też był bardzo ważny element funkcjonowania obecnego rządu.

Jeżeli chodzi o wydarzenia polityczne mijającego roku, to na pewno wybory prezydenckie, które miały miejsce w połowie tego roku, kiedy trochę odetchnęliśmy od ataku wirusa. No i jesienią, ważna dla mnie osobiście, rekonstrukcja rządu, czyli Rada Ministrów o najmniejszym składzie w historii Polski, do której miałem zaszczyt wejść, razem z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim. To są historyczne chwile.

A przed nami kolejne lata i dobra wiadomość, ponieważ mamy największy unijny budżet, jaki trafi do Polski z programu odbudowy, więc mam nieodparte wrażenie, że mimo wszystkich problemów i trudności, kończymy ten rok z tarczą w ręce, a nie na tarczy. To było możliwe m.in. dzięki wspaniałemu zachowaniu społeczeństwa, które się zjednoczyło i zdyscyplinowało. Mamy też nadzieję, że dzięki procesowi szczepień szybko wrócimy na właściwą ścieżkę rozwoju i do właściwych relacji międzyludzkich.

Od poniedziałku do czwartku Polskie Radio Kielce pyta wszystkich parlamentarzystów i europarlamentarzystów z naszego regionu o to, co było najważniejsze w 2020 roku. Jak widzą mijający rok przedstawiciele różnych opcji politycznych, co uznają za przełomowe wydarzenie tego trudnego okresu? Zapraszamy do słuchania codziennie w audycji Raport Dnia, między godz. 12.00 a 13.00 i śledzenia w Internecie.

Tagi do tego wpisu
Reklama