POLITYCY PODSUMOWUJĄ ROK. Poseł Agata Wojtyszek - PiS

Data publikacji: 29.12.2020 16:00
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Agata Wojtyszek - posłanka PiS

Na zdjęciu: Agata Wojtyszek - posłanka PiS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Agata Wojtyszek, posłanka Prawa i Sprawiedliwości podsumowując mijający rok powiedziała, że był to rok nietypowy, nie tylko dla nas Polaków, ale również dla całej Europy i Świata. Rok, który upłynął pod znakiem pandemii.

- Mimo to wydarzyły się też rzeczy bardzo ważne i istotne. Wybraliśmy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Został nim w drugiej turze Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, który pełnił tę funkcję również w poprzedniej kadencji. Bardzo istotnym wydarzeniem na świecie był wybór prezydenta Stanów Zjednoczonych, którym został Joe Biden - mówi.

Parlamentarzystka odnosząc się do walki z pandemią stwierdziła, że musieliśmy radzić sobie z tą trudną sytuacją, podobnie jak cały świat.

- Wydaje się, że rząd pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego bardzo sprawnie już na samym początku podszedł do tego tematu. Bardzo szybko pojawiły się tarcze antykryzysowe dla przedsiębiorców, których było kilka. Wspierane były kolejne sektory gospodarki, bo taka była potrzeba. Walczyliśmy i nadal walczymy z kryzysem nie tylko zdrowotnym, ale i gospodarczym. Dlatego bardzo ważne było, aby szybko wdrożyć takie działania, które pozwolą przetrwać naszej gospodarce.

Agata Wojtyszek zwróciła uwagę, że jeszcze w tym roku, w którym pojawiła się pandemia jesteśmy po pierwszych szczepieniach.

- To też dzięki działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości, który wszystko czynił, aby szczepionka pojawiła się u nas jak najszybciej. Pierwsza grupa już jest po szczepieniach, czyli medycy, walczący na pierwszej linii z koronawirusem. W pierwszych dniach stycznia zaszczepione zostaną nauczyciele i służby mundurowe. Warto też podkreślić wszelkie wsparcie m.in. dla szpitali, czy seniorów. Nie tylko to rządowe, ale także to, jak ludzie się jednoczyli i chcieli się wspierać nawzajem - zaznaczyła.

Posłanka zauważyła również, że mimo trudności wszystkie działania związane np. z budową obwodnic, dróg samorządowych odbywały się zgodnie z planem.

- To bardzo ważne ze względu na poprawę bezpieczeństwa, ale również w pewnym sensie utrzymujące sektory gospodarki związane z drogownictwem. Podpisaliśmy w tym roku umowę na budowę obwodnicy Wąchocka, na którą mieszkańcy nie tylko Starachowic i Wąchocka, ale całej północnej części regionu świętokrzyskiego czekali przez wiele lat. To, że wykonawca już może rozpocząć prace, to wielki sukces rządu, który na początku roku ogłosił plan budowy stu obwodnic i konsekwentnie go realizuje. Warto również zwrócić uwagę na drogi samorządowe, które także systematycznie są budowane.

Agata Wojtyszek podsumowując rok 2020 nie pominęła także historycznego sukcesu sportowego, jakim było zwycięstwo naszej tenisistki Igi Świątek w turnieju French Open.

- To wyjątkowe wydarzenie, jakiego w historii jeszcze nie było. Dlatego warto podkreślać, że w tym trudnym czasie takie sukces również miał miejsce - dodała.

Kończąc stwierdziła, że z jednej strony był to rok trudny, ale z drugiej pokazujący, że w takiej sytuacji potrafimy sobie radzić. Posłanka wyraziła nadzieję, że w momencie, kiedy jest już szczepionka przeciw COVID-19, a ponadto będziemy przestrzegać wszystkich zasad, które pomogą nam uchronić się przed zachorowaniem, możemy z radością wejść w 2021 rok.

- Z nadzieją także na to, że uda się pokonać koronawirusa i nadchodzący rok będzie wyglądał zupełnie inaczej. Nie będzie utrudnień związanych, choćby z organizacją spotkań rodzinnych - powiedziała Agata Wojtyszek.

Od poniedziałku do czwartku Polskie Radio Kielce pyta wszystkich parlamentarzystów i europarlamentarzystów z naszego regionu o to, co było najważniejsze w 2020 roku. Jak widzą mijający rok przedstawiciele różnych opcji politycznych, co uznają za przełomowe wydarzenie tego trudnego okresu? Zapraszamy do słuchania codziennie w audycji Raport Dnia, między godz. 12.00 a 13.00 i śledzenia w Internecie.

Tagi do tego wpisu
Reklama