POLITYCY PODSUMOWUJĄ ROK. Poseł Andrzej Kryj - PiS

Data publikacji: 30.12.2020 16:15
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Andrzej Kryj - poseł PiS

Na zdjęciu: Andrzej Kryj - poseł PiS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Andrzej Kryj, poseł Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że to był trudny rok, przede wszystkim ze względu na pandemię koronawirusa, która położyła się cieniem nie tylko na Polaków, ale mieszkańców całego świata.

- Podsumowując, w polityce krajowej i zagranicznej dwa wydarzenia były bardzo ważne, czyli wybory prezydenckie w Polsce i USA. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo pandemia wpłynęła na przebieg kampanii wyborczej i samych wyborów w Polsce. Cieszę się, że mimo wszystkich problemów wygrał je Andrzej Duda, którego bardzo mocno wspierałem w kampanii, podobnie jak wszyscy inni politycy i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Dobrze się stało, że wygrał je urzędujący prezydent - mówi Andrzej Kryj.

W przypadku wyborów w Stanach Zjednoczonych, gdzie wygrał Joe Biden, to zdaniem parlamentarzysty wielka niewiadoma, zwłaszcza w relacjach polsko-amerykańskich.

- Mam nadzieję, że ten dotychczasowy kurs dobrej współpracy z naszym krajem zostanie utrzymany - liczy poseł. - W pracy parlamentarnej był to dla mnie rok wytężonej pracy, ale zupełnie innej. Trzeba się było przestawić na pracę zdalną, ograniczyć kontakty z parlamentarzystami i wyborcami. Mimo wszystko czuję satysfakcję, że wiele rzeczy udało się zrobić i mijający rok przyniósł wiele dobrych rozwiązań dla regionu świętokrzyskiego i mojego rodzinnego Ostrowca. Szczególnie cieszą mnie pieniądze z budżetu państwa przekazane dzięki życzliwości premiera Mateusza Morawieckiego i Krzysztofa Kubowa, szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów na budowę sali koncertowej przy szkole muzycznej i środki przekazane dla ostrowieckiego szpitala. Dużo środków trafiło też do samorządów, w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponadto ważną inwestycją dla mieszkańców nie tylko Ostrowca, ale całego regionu świętokrzyskiego będzie budowa piątego etapu ulicy Zagłoby, czyli tzw. małej obwodnicy miasta.

Andrzej Kryj zwrócił uwagę na sukcesy polskich sportowców. To zwycięstwo Igi Świątek w tenisowym turnieju Franch Open i zdobycie przez Roberta Lewandowskiego tytułu najlepszego piłkarza na świecie.

- Ciepło zrobiło mi się na sercu, jak Robert Lewandowski powiedział, że gra za granicą, ale czuje się dumnym Polakiem. To jest przesłanie dla nas wszystkich, choćby patrząc na ławy sejmowe, gdzie jedna z posłanek powiedziała, że wstydzi się, że jest Polką - zaznaczył.

Poseł dodał, że pandemia dotknęła go też prywatnie.

- Ciężko przechodziliśmy chorobę, szczególnie moja żona, która prawie dwa tygodnie spędziła w szpitalu. Dlatego większą nadzieję powinniśmy pokładać w nowym 2021 roku. Jest szczepionka, która daje szansę na to, że poradzimy sobie z pandemią, zaczniemy żyć pełną piersią i normalnie funkcjonować. Myślę, że większość z nas powinna się zaszczepić, bo to daje nadzieję na przyszłość - zakończył Andrzej Kryj.

Od poniedziałku do czwartku Polskie Radio Kielce pyta wszystkich parlamentarzystów i europarlamentarzystów z naszego regionu o to, co było najważniejsze w 2020 roku. Jak widzą mijający rok przedstawiciele różnych opcji politycznych, co uznają za przełomowe wydarzenie tego trudnego okresu? Zapraszamy do słuchania codziennie w audycji Raport Dnia, między godz. 12.00 a 13.00 i śledzenia w Internecie.

Tagi do tego wpisu
Reklama