POLITYCY PODSUMOWUJĄ ROK. Poseł Mariusz Gosek - PiS, Solidarna Polska

Data publikacji: 28.12.2020 16:25
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: poseł Mariusz Gosek - PiS, Solidarna Polska

Na zdjęciu: poseł Mariusz Gosek - PiS, Solidarna Polska
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Od poniedziałku do czwartku Polskie Radio Kielce pyta wszystkich parlamentarzystów i europarlamentarzystów z naszego regionu o to co było najważniejsze w 2020 roku. Jak widzą mijający rok przedstawiciele różnych opcji politycznych, co uznają za przełomowe wydarzenie tego trudnego okresu? Zapraszamy do słuchania codziennie w audycji Raport Dnia, między godz. 12 a 13 i śledzenia w Internecie.

Najważniejsze wydarzenie 2020 roku, w mojej opinii to przetarg na projekt i początek tego co będzie wielkie dla województwa świętokrzyskiego, czyli wschodnia obwodnica Kielc. Ale pozwolę sobie wymienić też nie związane z regionem wydarzenie, ale istotne dla Rzeczypospolitej, czyli wybór na prezydenta pana dr. Andrzeja Dudy. Same wybory przyniosły zamieszanie, związane oczywiście z pandemią i oczywiście o pandemii możemy mówić bardzo długo. Pandemia koronawirusa po prostu zmieniła życie całego świata, zmieniła życie Polaków i zmieniła życie regionu świętokrzyskiego. Również wybory prezydenta odbywały się w dobie pandemii. Nie udało się ich przeprowadzić w maju. Niestety, bo z tego co pokazała historia, to byłby najbardziej optymalny termin, ale cieszmy się, bo mamy znakomitego prezydenta, drugą kadencję na tym urzędzie.

 

PANDEMIA

No i do przodu, ta pandemia nie może spowodować zatrzymania gospodarki. Ostatnie dni grudnia tego starego roku, to świetna wiadomość o tym, że rozpoczął się program szczepień. Już przecież pierwsze osoby w województwie świętokrzyskim przyjęły szczepionkę, na czele z wicemarszałkiem odpowiedzialnym za zdrowie - panem dr. Markiem Bogusławskim. Mam nadzieję, że te szczepienia pozwolą wszystkim nam, mieszkańcom województwa świętokrzyskiego wrócić do tego co było wcześniej, czyli otworzy się gospodarka, my otworzymy się na świat, wrócimy do wszystkiego dobrego, co było przed pandemią. To zarówno kwestie istotne z punktu widzenia społecznego, ale również programów socjalnych, które nadal są w toku. Ale to też kwestia codziennego życia, które zostało wyhamowane, a także gospodarki, czyli utraty miejsc pracy. Kolejne tarcze antykryzysowe przyjmowane przez rząd minimalizują skutki dla gospodarki, ale nie da się przejść całkowicie suchą stopą przez pandemię. Mam nadzieję, że przez program szczepień, epidemia zostanie szybko wyhamowana.

 

KWESTIA NEGOCJACJI UNIJNEGO BUDŻETU, TARCIA W ZJEDNOCZONEJ PRAWICY

Mieliśmy swoje zdanie, uważaliśmy że trzeba stać na twardym stanowisku i tzw. praworządność nie może być uwzględniona w jakimkolwiek akcie prawnym. Natomiast chciałbym podkreślić, że jak w każdej rodzinie, tak i w Zjednoczonej Prawicy toczą się dyskusje, są różne spory. Przecież gdybyśmy mieli takie samo zdanie na wszystkie tematy, to bylibyśmy w jednej partii, a Zjednoczona Prawica to trzy partie polityczne. Trzeba pamiętać, że nawet w tak elementarnym sporze, bo rzeczywiście ten spór był znaczący, nie możemy spowodować sytuacji, w której władza w Polsce zostanie oddana takim osobom, jak pani Marta Lempart. Trzeba być odpowiedzialnym za losy kraju. Różnica zdań była, ale relacje w Zjednoczonej Prawicy są optymalnie dobre i wierzę głęboko, że te wszystkie kryzysy wewnętrzne udało się zażegnać. Idziemy do przodu i rozwijamy Polskę, szczególnie w czasie epidemii, który jest trudny dla nas wszystkich.

Tagi do tego wpisu
Reklama