POLITYCY PODSUMOWUJĄ ROK. Wiceminister sportu Anna Krupka - PiS

Data publikacji: 31.12.2020 16:15
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu

Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- W świecie polityki, niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem były wybory prezydenckie, w których pan prezydent Andrzej Duda został wybrany na kolejną kadencję i uzyskał bardzo mocny mandat.

- Ponad 10 mln Polaków zaufało prezydentowi. Jest także bardzo dobry wynik pana prezydenta na ziemi świętokrzyskiej, w drugiej turze ponad 400 tys. głosów i świetna frekwencja w województwie świętokrzyskim, za co bardzo dziękuję mieszkańcom naszego regionu, którzy wzięli udział w wyborach i oddali głos na pana prezydenta Andrzeja Dudę.

- Nie uciekniemy oczywiście od tego tematu, bo również wybory prezydenckie były zdeterminowane przez pandemię.

- Bez wątpienia, rok 2020 mija w cieniu pandemii koronawirusa i my, jako Polacy zdawaliśmy wielki egzamin z odpowiedzialności i solidarności. Z odpowiedzialności za nas samych, naszych bliskich, naszych przyjaciół. Bardzo wiele ważnych gestów, które mogliśmy zaobserwować w czasie epidemii. Ja cieszę się i dziękuję spółkom skarbu państwa, które na mój apel wsparły świętokrzyskie szpitale, przeznaczyły łącznie ponad 2 mln zł. To było szczególnie kluczowe w pierwszej fazie epidemii. To jest prawdziwy egzamin ze społecznej odpowiedzialności biznesu.

- Dla Pani personalnie, to też był ważny rok. Zmieniła Pani resort.

- To jest ważny rok dla polskiego sportu. Wiele ważnych wyróżnień dla Roberta Lewandowskiego za świetną grę w tym roku. Iga Świątek, która wygrała prestiżowy turniej tenisowy na kortach Rolanda Garrosa. Bartosz Zmarzlik, po raz drugi został mistrzem świata w jeździe na żużlu. To jest także rok zmian i rekonstrukcji rządu i zmian struktury zarządzania sportem. Ministerstwo Sportu połączy się z większym Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ja otrzymałam propozycję i to jest oczywiście wielki zaszczyt, że będę jedynym sekretarzem stanu odpowiedzialnym za cały sport.

Oczywiście, to był dobry rok dla Świętokrzyskiego, szczególnie w aspekcie rozwoju infrastruktury sportowej. Dzięki moim staraniom, udało się pozyskać kolejne ważne fundusze dla regionu. Dzięki dofinansowaniom z Ministerstwa Sportu, infrastruktura sportowa w województwie, hale sportowe, boiska, stadiony będą mogły się rozwijać. To jest choćby dofinansowanie do modernizacji zaplecza sportowego przy boisku w Starachowicach, to także dofinansowanie modernizacji stadionu Wisły Sandomierz. Wiele ważnych inwestycji w gminach: Morawica, Nowa Słupia, Jędrzejów, Małogoszcz. Dużo ważnych inwestycji z Ministerstwa Sportu dla ziemi świętokrzyskiej.

Tagi do tego wpisu
Reklama