„Polska dziękuje. W Świętokrzyskim pieśń się niesie". Koncert pod batutą Piotra Rubika

Data publikacji: 16.08.2020 07:40
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Kultura
20.07.2017 Kielce. Kościół garnizonowy

20.07.2017 Kielce. Kościół garnizonowy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach odbywają się uroczystości związane ze świętem Wojska Polskiego i setną rocznicą Bitwy Warszawskiej.

Dziś o 16.00 na placu Wolności odbędzie się wręczenie sztandaru 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Potem o 18.00 w kościele garnizonowym odprawiona zostanie msza święta, a po niej o 19.30 odbędzie się koncert pt. „Polska dziękuje. W Świętokrzyskim pieśń się niesie". To podziękowanie obrońcom Ojczyzny w stulecie Bitwy Warszawskiej, która nie tylko zadecydowała o losach naszego kraju, ale jak twierdzą historycy o losach Europy - mówi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. 

- Jest za co dziękować. To nie tylko stulecie Bitwy Warszawskiej, ale także urodzin Jana Pawła II. Dziękujemy także wszystkim naszym mieszkańcom za odpowiedzialną postawę w obliczu pandemii koronawirusa - dodaje. 

Podczas koncertu dyrygował będzie Piotr Rubik, a wystąpią m.in. Wrocławski Chór Akademicki, Chór Garnizonowy, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej, Studio Tańca i Stylu Rewanż i wielu innych artystów.

Organizatorami niedzielnego koncertu są urzędy: wojewódzki oraz marszałkowski, Wojewódzki Dom Kultury,10. Świętokrzyska Brygada OT oraz Polskie Radio Kielce.

adv adv
Wiadomości
Reklama