Poluzowanie restrykcji. Co z noszeniem maseczek? [GŁOSUJ]

Data publikacji: 23.04.2021 11:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Leszek Szymański / PAP

Od poniedziałku rząd wprowadza kolejne poluzowania. Po żłobkach i przedszkolach, w 11 województwach, w tym w Świętokrzyskiem otworzone zostaną również szkoły, na razie dla uczniów z klas I-III. Ponownie otwarta zostanie także branża beauty, czyli m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Zdaniem dr Wojciecha Przybylskiego, wojewódzkiego konsultanta ds. zdrowia publicznego, rząd stopniowo powinien wprowadzać kolejne poluzowania obostrzeń.

- W tej chwili można już częściowo poluzować nałożone restrykcje. Za kilka dni rozpocznie się maj i długi weekend, coraz więcej osób będzie zaszczepionych przeciw COVID-19, więc uważam, że restauracje, czy bary, które mają zewnętrzne ogródki powinny zostać otwarte, pod warunkiem, że konsumpcja będzie się odbywała tylko w tych ogródkach - mówi Wojciech Przybylski. 

Jego zdaniem szczyt trzeciej fali pandemii jest już za nami. Wyraźnie widać w ostatnich dniach, że liczba zakażonych koronawirusem spada.

- Uważam, że w otwartej przestrzeni publicznej obowiązek noszenia maseczek ochronnych powinien zostać zniesiony. Natomiast na przystankach autobusowych, gdzie zazwyczaj gromadzi się większa grupa ludzi oraz w obiektach zamkniętych, np. w sklepach obowiązek zasłaniania nosa i ust powinien zostać utrzymany - dodał Wojciech Przybylski.

Ostatniej doby w regionie świętokrzyskim potwierdzono 320 zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i 12 zgonów z powodu COVID-19. Natomiast w kraju odnotowano 10 858 zakażeń i 539 zgonów.

CZY OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK OCHRONNYCH POWINIEN ZOSTAĆ ZNIESIONY?
TAK, OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK POWINIEN ZOSTAĆ ZNIESIONY WSZĘDZIE
TAK, ALE TYLKO W OTWARTEJ PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
TAK, ALE Z WYJĄTKIEM, NP. PRZYSTANKÓW AUTOBUSOWYCH, SKLEPÓW I URZĘDÓW
NIE, OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA NOSA I UST POWINIEN ZOSTAĆ UTRZYMANY

Reklama