Pomoc dla DPS w Starachowicach sprawiła, że sytuacja wraca do normy

Data publikacji: 17.07.2020 12:17
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.07.2020 Starachowice. Konferencja poseł Agaty Wojtyszek w sprawie pomocy dla Domu Pomocy Społecznej. Na zdjęciu od lewej: poseł Agata Wojtyszek, Janusz Tomczyński - kierownik DPS, Aneta Świercz - dyrektor DPS

17.07.2020 Starachowice. Konferencja poseł Agaty Wojtyszek w sprawie pomocy dla Domu Pomocy Społecznej. Na zdjęciu od lewej: poseł Agata Wojtyszek, Janusz Tomczyński - kierownik DPS, Aneta Świercz - dyrektor DPS
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Kolejne wsparcie płynie do starachowickiego Domu Pomocy Społecznej. Kilka tygodni temu wykryto tam duże ognisko koronawirusa, zakażeni byli podopieczni i część personelu.

- Działania podjęte zarówno przez dyrektor placówki jak i starostwo powiatowe dają dobre efekty i coraz więcej osób wygrywa z chorobą – mówiła dziś poseł Agata Wojtyszek z PiS.

Kiedy część pracowników nie mogła świadczyć pomocy pensjonariuszom, na pomoc ruszyli zakonnicy, na apel starachowickiej parlamentarzystki i superiora klasztoru na Świętym Krzyżu, do DPS przybyło 9 zakonników, którzy pomagali w codziennych czynnościach personelowi. Placówkę wspierają też żołnierze WOT. Pensjonariuszami opiekuje się czterech wojskowych, w tym jeden ratownik medyczny.

Środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji przekazały spółka Orlen, DPS w Skarżysku, firmy i osoby prywatne z miasta. Dziś 50 kombinezonów uszytych przez pracownię Agnieszki Szczykutowicz przekazała poseł Agata Wojtyszek.

17.07.2020 Starachowice. Konferencja poseł Agaty Wojtyszek w sprawie pomocy dla Domu Pomocy Społecznej. Na zdjęciu poseł Agata WojtyszekFot. Anna Głąb / Radio Kielce

- Mam nadzieję, że ta odzież pomoże w pracy personelowi – mówiła parlamentarzystka.

Dyrektor DPS Aneta Świercz podkreślała, że obecnie najgorsze już minęło. Jeszcze 7 osób jest w szpitalu, ale w domu są tylko osoby zdrowe. Stopniowo do pracy wraca też personel.

Przez ostatnie tygodnie wstrzymane były przyjęcia do DPS, ale po niedzieli prawdopodobnie będzie możliwość umieszczenia podopiecznych w placówce, po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Reklama