Pomogli ludzie dobrej woli. Pani Małgorzata przejdzie operację

Data publikacji: 10.06.2021 19:15
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Małgorzata Pocheć z córką Ewą i synem Erykiem

Na zdjęciu: Małgorzata Pocheć z córką Ewą i synem Erykiem
Fot. siepomaga.pl

Dzięki pomocy wielu osób chorej na raka Małgorzacie Pocheć udało się uzbierać ponad 400 tys. zł na zagraniczne leczenie. Kobieta jest już w Hanowerze, operacja zostanie przeprowadzona jutro.

Jak informowało już Radio Kielce, Małgorzata Pocheć z gminy Końskie, mama dwojga dzieci: 6-letniego Eryka i 10-letniej Ewy wymaga szybkiej operacji i usunięcia nowotworu. Naczyniak jamisty pnia mózgu nie jest w Polsce operowany, dlatego jedyną szansą na wyzdrowienie jest kosztowna operacja w Niemczech.

Sąsiedzi postanowili pomóc chorej i zorganizowali kiermasz, pokaz zabytkowych i sportowych samochodów połączony ze zbiórką i internetowe licytacje. Z kolei starostwo powiatowe w Końskich zorganizowało rajd pieszy dla chorej mieszkanki Nieświnia. Małgorzata Pocheć przyznaje, że nie spodziewała się tak dużego odzewu.

- Mieszkam w Nieświniu dopiero od 3 lat i nie sądziłam, że mieszkańcy tak zaangażują się w pomoc. Jestem bardzo wdzięczna i dziękuję przyjaciołom, sąsiadom, rodzinie i ludziom, których nie znałam, a którzy przyczynili się do tego wszystkiego - mówi.

Mąż Małgorzaty podkreśla, że zbiórka bardzo zjednoczyła mieszkańców miejscowości.

- Nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu od wszystkich, szczególnie od mieszkańców Nieświnia. Teraz już czujemy się w pełni częścią tej społeczności. Jesteśmy jak jedna, wielka rodzina - dodaje.

Operacja odbędzie się w piątek, a dzień wcześniej w parafii Świętej Barbary w Nieświniu mieszkańcy modlą się o zdrowie sąsiadki.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama