Ponad 4 tysiące mandatów, ponad 600 wniosków do sądu

Data publikacji: 17.10.2020 11:25
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Ostatniej doby pouczyliśmy ponad 2 tys. osób, nałożyliśmy mandat na ponad 4 tys. osób, a w ponad 600 przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - poinformował w sobotę PAP rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

- Ostatniej doby sprawdziliśmy ponad 264 tys. osób skierowanych na kwarantannę, w ok. 780 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciagnięcia konsekwencji prawnych. Przypominamy, że Powiatowy Państwowy Inspektor sanitarny na osoby uchylające się od kwarantanny może nałożyć karę pieniężną do 30 tys. zł - powiedział rzecznik KGP.

Dodał, że ostatniej doby policja skontrolowała ponad 4 tys. środków publicznego transportu zbiorowego, a od początku wprowadzenia obostrzeń w środkach komunikacji przeprowadziła już 145 tys. kontroli.

Od początku działań skontrolowano również ok. 261 tys. placówek handlowych oraz ok. 2,7 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki - obecnie obowiązuje całkowity zakaz ich urządzania. Skontrolowano też ok. 9400 miejsc organizacji wesel.

Policja przypomina, że zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć karę pieniężna w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

Reklama