Ponad 78 tysięcy osób zaszczepionych przeciw COVID-19

Data publikacji: 23.02.2021 13:55
Kategoria: Zdrowie /Źródło: PAP
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 67 tys. mieszkańców województwa świętokrzyskiego zaszczepiło się przeciw COVID-19. Drugą dawkę przyjęło 26 231 osób - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, największej placówce służby zdrowia w regionie świętokrzyskim zaszczepiono dotąd ponad 1440 osób z personelu. Preparat przyjęło także około 780 osób z grupy zero, pracujących w innych podmiotach medycznych.

Miesiąc temu personel szpitala rozpoczął w Tragach Kielce szczepienia seniorów, ale zostały one wstrzymane. Powodem jest brak dostaw kolejnej partii preparatu firmy Pfizer.

- Cały czas czekamy na dostawę szczepionek. Organizacyjnie jesteśmy przygotowani do jak najszybszego wznowienia szczepień seniorów. Mam nadzieję, że nastąpi to w tym tygodniu - powiedziała rzeczniczka szpitala Anna Mazur-Kałuża.

Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej na ten tydzień zamówił 60 dawek szczepionki, ale jeszcze ich nie otrzymał.

- Dostaliśmy informację, że mamy je otrzymać w środę. Na przyszły tydzień zamówiliśmy 360 dawek szczepionki, bo chcemy zakończyć szczepienia grupy zero. Pod warunkiem, że dostawy zostaną zrealizowane - powiedział dyrektor szpitala Leszek Lepiarz.

W szpitalu zaszczepiono dotąd ponad dwa tysiące osób, z tego około 450 osób to personel szpitala, a reszta to pracownicy podmiotów zewnętrznych. W skarżyskim szpitalu rozpoczęły się też szczepienia nauczycieli. Do tej pory zaszczepiono około 170 pracowników oświaty.

- Do szczepień zgłosiło się już około 1000 osób. Szczepienia nauczycieli rozpoczęły się w sobotę. Jeśli nie będzie kłopotów z dostawami, szczepienia nauczycieli pierwszą dawką powinny się zakończyć do 20 marca - zaznaczył Lepiarz.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w województwie świętokrzyskim zaszczepiono dotąd 78 348 osób, przy czym ostatniej doby 898 mieszkańców. Drugą dawkę przyjęło w regionie 26 321, z tego tylko 13 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Reklama