Ponowne testowanie nauczycieli [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 08.02.2021 18:02
Kategoria: Strefa munduru /Źródło: ŚBOT
07.02.2021 Kielce. Ponowne pobieranie testów przesiewowych nauczycieli

07.02.2021 Kielce. Ponowne pobieranie testów przesiewowych nauczycieli
Fot. ppor. OT Daniel Woś / ŚBOT

W niedzielę 7 lutego rozpoczęło się ponowne pobieranie testów przesiewowych nauczycieli klas I-III oraz pracowników oświaty. W przedsięwzięcie, tak jak za pierwszym razem, są zaangażowani żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego oraz przy współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w dniach od 7 do 10 lutego jedenaście zespołów wymazowych z 10 ŚBOT będzie przeprowadzało badania na obecność SARS-CoV-2 na terenie 11 powiatów.

W Kielcach punkt badań mieścił się tak jak poprzednio na terenie Szpitala Tymczasowego w Targach Kielce. Testy są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Na pobranie testów na obecność COVID-19 wyraziło chęć około 1 tys. nauczycieli i personelu oświaty. W pierwszej turze badań do punktów  zgłosiło się prawie 4900 osób. Wyniki badań pokazały że u 2 proc. z przebadanych osób testy wykazały obecność koronawirusa. 

 

Reklama