Popękany asfalt zastąpią zwykłe kamienie

Data publikacji: 05.11.2020 12:28
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.11.2020. Chęciny. Okolice ulic Długiej i Radkowskiej

05.11.2020. Chęciny. Okolice ulic Długiej i Radkowskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zniszczone chęcińskie uliczki wkrótce nabiorą nowego blasku. Gmina otrzymała pozwolenie na budowę i już niebawem rozpocznie się procedura przetargowa związana z wyłonieniem wykonawcy. Prace są możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Burmistrz Robert Jaworski informuje Radio Kielce, że projekt budowlany jest wykonany w oparciu o zalecenia Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i został dostosowany do historycznego charakteru miasta.

Wyremontowane zostaną m.in. drogi dojazdowe do domów. Dotychczas były zrobione z asfaltu, który na przestrzeni lat popękał lub ze zwykłych kamieni.

- Zniszczone zakamarki naszego historycznego miasta przejdą całkowitą przemianę. Wąskie uliczki oraz place zostaną wybrukowane. Po rewitalizacji nie tylko nabiorą wyjątkowego uroku, ale będą także bezpieczne dla mieszkańców i turystów. Z pewnością wpiszą się w klimatyczny charakter Chęcin - mówi burmistrz.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowany łącznik między ulicą Radkowską, a ulicą Długą wraz z placem targowym oraz małymi uliczkami przyległymi do ulicy Długiej w kierunku ulicy Radkowskiej. Nowego wyglądu nabierze także łącznik pomiędzy ulicą Długą, a ulicą Ojca Czesława Domańskiego. Ponadto modernizacje przejdą uliczki przyległe do ulicy Czesława Domańskiego, między innymi dochodząca do ulicy Łokietka. Odnowiona będzie też Spokojna i uliczki przyległe do ulicy Staszica.

Inwestycja powinna zakończyć się do końca lipca 2021 roku.

Rewitalizacja ulic jest jedną z czterech części dużego projektu, na który władze gminy Chęciny uzyskały 4,2 mln zł. dofinansowania unijnego. W ramach inwestycji jest także zawarta budowa parku miejskiego oraz miejskiej biblioteki wraz z miejscem dla seniorów.

Reklama