Popiersie Wiesława Gołasa stanie w Alei Sław

Data publikacji: 15.09.2021 15:30
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.09.2021 Warszawa. Cmentarz na Powązkach. Pogrzeb aktora Wiesława Gołasa

14.09.2021 Warszawa. Cmentarz na Powązkach. Pogrzeb aktora Wiesława Gołasa
Warszawa / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Popiersie Wiesława Gołasa stanie w Alei Sław na Skwerze Szarych Szeregów w Kielcach. Taką decyzję przekazał w środę prezydent miasta Bogdan Wenta. Jak stwierdził, Wiesław Gołas był wybitnym aktorem, a jego śmierć jest ogromną stratą dla polskiej kultury.

- Postanowiliśmy upamiętnić tę zasłużoną postać popiersiem w Alei Sław na Skwerze Szarych Szeregów. Ten pomysł powinien znaleźć poparcie wszystkich mieszkańców. Wiesław Gołas zapisał się na trwałe w pamięci wielu pokoleń. Był związany z miastem dlatego chcemy, aby jego osoba została w ten sposób uhonorowana - dodaje.

Popiersie w Alei Sław to kolejny pomysł na upamiętnienie wybitnego aktora. Z interpelacją w sprawie nadania imienia Wiesława Gołasa jednej z ulic lub skwerów w Kielcach wystąpili radni.

Wiesław Gołas zmarł w czwartek, 9 września. Pogrzeb aktora odbył się w wczoraj w Warszawie na cmentarzu na Starych Powązkach. Tymczasem w uroczystościach pogrzebowych wybitnego aktora nie uczestniczyła oficjalna delegacja władz miasta. W pogrzebie artysty wzięli natomiast udział uczniowie II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, do której uczęszczał Wiesław Gołas.

Artysta w ostatnim czasie zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. 9 października skończyłby 91 lat.

Podobne wiadomości
Reklama