Poradnia alergologiczna zaczyna pracę w Chmielniku

Data publikacji: 21.07.2020 15:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Chmielnik. Szpital. Oddział alergologiczny

Chmielnik. Szpital. Oddział alergologiczny
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Poradnia alergologiczna została otwarta przy Szpitalu Powiatowym w Chmielniku. Jak informuje Stefan Bąk, członek zarządu powiatu kieleckiego, odpowiedzialny za ochronę zdrowia, ze względu na to, że w strukturach szpitala działa oddział alergologiczny leczący dorosłych, poradnia była bardzo potrzebna.

Pacjenci po hospitalizacji na oddziale, mogą teraz kontynuować leczenie w poradni i na odwrót -dodał Stefan Bąk.

- Przybywa osób borykających się z różnymi schorzeniami alergicznymi, w tym m. in. z alergią pokarmową, dróg oddechowych. Ta poradnia umożliwi działającemu w szpitalu oddziałowi szybką diagnostykę, a pacjentom po hospitalizacji na tym oddziale kontynuowanie leczenia w szpitalu - mówi Stefan Bąk.

Jak dodał, by móc skorzystać z usług poradni alergologicznej należy posiadać skierowanie.

- Poradnia przyjmuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. By jednak móc skorzystać z pomocy specjalisty wymagane jest skierowanie z przychodni podstawowej opieki medycznej. Ponadto w związku z tym, że w przypadku alergii badań nie da się wykonać na odległość, dlatego pacjenci muszą się do poradni zgłaszać osobiście, oczywiście przestrzegając wszelkich zaleceń sanitarnych - dodał Stefan Bąk.

Z poradnią alergologiczną można skontaktować się pod numerem telefonu 41 354 30 23, wewn. 260.

Czynna jest trzy razy w tygodniu. We wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00 pacjentów przyjmuje lekarz dermatolog, alergolog. W czwartki w godzinach od 11.15 do 15.15 pomocy udziela specjalista chorób wewnętrznych, chorób płuc, alergologii oraz immunologii klinicznej, a w piątki w godzinach od 11.00 do 15.00 dyżuruje pediatra, alergolog.

Reklama