Poradnie w starachowickim szpitalu wracają do pracy [HARMONOGRAM]

Data publikacji: 20.07.2020 15:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Szpital Powiatowy w Starachowicach

Szpital Powiatowy w Starachowicach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Starachowicki szpital wznawia przyjęcia pacjentów. Od dziś można się zapisywać do poradni specjalistycznych, a od 1 sierpnia do pracy w zwykłym trybie powrócą oddziały - informuje rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska.

Od marca, starachowicka lecznica pełniła funkcję szpitala jednoimiennego, w którym leczeni byli tylko pacjenci z koronawirusem. Rejestracja do poradni jest możliwa wyłącznie telefonicznie, pod numerem 459 599 996 - informuje dyrektor starachowickiego szpitala Grzegorz Kaleta. Telefon obsługują cztery osoby, nie powinno więc być problemów z dodzwonieniem się. Po umówieniu wizyty, pacjenci będą zobowiązani przychodzić na umówioną godzinę, tak aby nie czekać na korytarzu. Wciąż będą także prowadzone teleporady.

Pracę wznowi 11 poradni, które otwierane będą stopniowo. Od dziś przyjmuje kardiolog, endokrynolog i neurolog, a od środy laryngolog. W czwartek, 23 lipca, będzie można skorzystać z pomocy onkologa. W przyszły poniedziałek (27 lipca) otwarte zostaną poradnie preluksacyjna, reumatologiczna i alergologiczna. Dzień później poradnia osteoporozy. Do chirurga ogólnego i naczyniowego oraz urologa będzie można się umówić za dwa tygodnie, od 3 sierpnia. 4 sierpnia zacznie przyjmować ginekolog, a 10 sierpnia diabetolog.

Starachowicki szpital wciąż będzie pełnił zadania placówki jednoimiennej. Dla chorych z koronawirusem przeznaczone zostanie siódme piętro szpitala oraz oddział zakaźny. Na miejscu oddziału rehabilitacji stacjonarnej będzie 14 łóżek strefy buforowej.

Ze względu na konieczność dostosowania szpitala do nowych warunków nie będzie prowadzona rehabilitacja stacjonarna, a chorzy zakaźnie z innymi rozpoznaniami niż koronawirus nadal będą musieli korzystać z opieki szpitali w Kielcach i Busku. W tym momencie nie są przewidywane także wizyty na oddziałach szpitalnych.

 

Przyjęcia pacjentów w gabinetach lekarskich:

Kardiolog - od 20.07

Endokrynolog - od 20.07

Neurolog - od 20.07

Laryngolog - od 22.07

Preluksacja - od 27.07

Reumatolog - od 27.07

Alergolog - od 27.07

Osteoporoza - od 28.07

Chirurg ogólny - od 03.08

Chirurg naczyniowy - od 3.08

Ginekolog - od 4.08

Diabetolog - od 10.08

Urolog - od 3.08

Onkolog - od 23.07

Reklama