PORANEK W RK: teleporady sprawdziły się czy nie? [GŁOSUJ]

Data publikacji: 21.06.2021 06:00
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. stock.adobe.com

NFZ chce, by lekarze udzielali więcej porad osobistych i planuje zmotywować ich do tego finansowo.

Lekarze rodzinni, którzy jak najwięcej porad udzielą osobiście, mogą liczyć nawet na trzykrotnie wyższą stawkę. Plusy i minusy porad telefonicznych. Czy teleporady „przeżyją” pandemię czy to już koniec leczenia przez telefon?

Zapraszamy do godziny 9.00. Kontakt do nas - 41 200 20 20 lub poranek@radio.kielce.pl.

CZY TELEPORADY „PRZEŻYJĄ” PANDEMIĘ CZY TO JUŻ KONIEC LECZENIA PRZEZ TELEFON?
TELEPORADY „PRZEŻYJĄ” PANDEMIĘ
TO JUŻ KONIEC LECZENIA PRZEZ TELEFON

*****

Dziś jest poniedziałek, 21 czerwca, 172. dzień roku.

Do końca roku zostało 193 dni.

Wschód słońca w Kielcach: 04:28

Zachód słońca w Kielcach: 20:52

Dzień trwa 16 godzin i 23 minut, jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 1 sekundę.

Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy  oraz  Alban, Albana, Alojza, Chloe, Demetria, Domamir, Euzebiusz, Lutfryd, Marcja, Marta, Rajmund, Rudolf, Rudolfa, Rudolfina, Terencja, Terencjusz

*****

Przysłowie na dziś:

„Dzień świętego Alojzego przyczynia wina dobrego”

*****

Nietypowe święta:

Święto Muzyki

Dzień Deskorolki

Międzynarodowy Dzień Jogi

Światowy Dzień Żyrafy

Światowy Dzień Hydrografii

*****

PONIEDZIAŁEK, 21 CZERWCA: KARTKA Z KALENDARZA, CZYLI CO DZIAŁO SIĘ NA ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

1944 r. – WŁOSZCZOWA: oddział partyzancki Obwodu Włoszczowa przeprowadził napad na stację kolejową Włoszczowa. Rozbrojono trzech strażników kolejowych zdobywając trzy karabiny i uszkodzono urządzenia stacyjne. Jednocześnie oddział opanował tartak znajdujący się obok stacji gdzie zdemolowano urządzenia i zabrano pasy transmisyjne.

*****

PONIEDZIAŁEK, 21 CZERWCA: W POLSCE

1305 r. – Wacław III Czeski został królem Polski.

1768 r. – Koliszczyzna: zbuntowani Kozacy i ruskie chłopstwo zdobyli Humań, gdzie dokonali rzezi około 20 tys. Polaków i Żydów.

1793 r. – w Grodnie rozpoczął się, trwający do 23 listopada, ostatni Sejm I Rzeczypospolitej, w którym wzięli udział posłowie związani z Konfederacją Targowicką. Pod naciskiem wojsk rosyjskich, które otoczyły miejsce obrad, posłowie zaakceptowali drugi rozbiór Polski.

1940 r. – w dniach 20 i 21 czerwca miała miejsce największa i najgłośniejsza ze wszystkich egzekucji przeprowadzonych w Palmirach. Trzema transportami wywieziono na śmierć 358 więźniów Pawiaka, w tym wielu przedstawicieli polskiej elity politycznej, intelektualnej, sportowej i kulturalnej.

1945 r. – ogłoszenie wyroków w toczącym się od 18 czerwca w Moskwie „Procesie Szesnastu” przywódców Polskiego Państwa Podziemnego (m.in. dowódcy AK gen. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”, delegata Rządu RP na Kraj Jana Stanisława Jankowskiego i przewodniczącego Rady Jedności Narodowej Kazimierza Pużaka) zdradziecko aresztowanych przez NKWD i wywiezionych do Moskwy w marcu 1945 r. 

*****

PONIEDZIAŁEK, 21 CZERWCA: CO PRZYNIESIE DZIEŃ?

# # #

Oficjalną wizytę w Warszawie złoży dziś prezydent Mołdawii Maia Sandu. Będzie to pierwsza wizyta mołdawskiej prezydent od momentu jej zwycięstwa w ubiegłorocznych wyborach.

Zaplanowano rozmowę w "cztery oczy" prezydenta Polski Andrzeja Dudy i prezydent Mołdawii, a bezpośrednio po jej zakończeniu także rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem obojga przywódców. Następnie Andrzej Duda i Maia Sandu spotkają się z mediami.

Mołdawska prezydent spotka się także z marszałkami Sejmu i Senatu Elżbietą Witek i Tomaszem Grodzkim.

# # #

Dziś prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w akcji „sprzątaMY” na terenie Nadleśnictwa Jabłonna (woj. mazowieckie). Para Prezydencka spotka się z uczestnikami akcji sprzątania lasu. Planowane jest także wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy.

# # #

Dziś ministrowie obrony państw Grupy Wyszehradzkiej będą kontynuowali spotkanie, któremu przewodniczy szef MON Mariusz Błaszczak. W Elblągu politycy odwiedzą Wielonarodową Dywizję Północny Wschód.

Podczas spotkania ministrowie obrony: Polski, Węgier, Słowacji oraz wiceminister obrony Czech, podsumują współpracę V4 podczas trwającego od 30 czerwca 2020 r. polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.

Reklama