Poseł Cieślak: jestem dumny, że będę mógł pracować w tym wyjątkowym gabinecie

Data publikacji: 01.10.2020 10:13
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Michał Cieślak - poseł Porozumienia

Michał Cieślak - poseł Porozumienia
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- To olbrzymie zobowiązanie oraz duma i radość pracy w rządzie, tym bardziej że będzie to wyjątkowy gabinet, ponieważ znalazł się w nim prezes PiS Jarosław Kaczyński - powiedział poseł Michał Cieślak, który obejmie funkcję ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ma być odpowiedzialny za rozwój samorządów.

Jak stwierdził w Rozmowie Dnia Radia Kielce, ten gabinet będzie wyjątkowy, ponieważ tworzą go liderzy Zjednoczonej Prawicy, a rola Jarosława Kaczyńskiego jako charyzmatycznego polityka i prezesa największej partii będzie bardzo istotna. Ma dać rządowi stabilizację i przyspieszenie działania.   

Jak zauważył parlamentarzysta, rekonstrukcja gabinetu nie ma charakteru personalnego, ale strukturalny. Liczba ministerstw została zmniejszona z 20 do 14. Nowa filozofia działania rządu jest taka, że prace poszczególnych resortów mają być ściśle koordynowane, by podejmowane prace legislacyjne przebiegały jak najszybciej. 

Jak zauważył, dotychczas aby przygotować np ustawę o melioracji swoją opinię musiało wyrazić kilka resorów. To zajmowało sporo czasu. Teraz gdy prace będą nadzorowane w jednym większym ministerstwie, łatwiej i szybciej będzie można uzyskać niezbędną opinię.

Pytany o plany rządu na najbliższy czas poseł stwierdził, że poinformuje o nich premier Mateusz Morawiecki, a on sam czeka na zakres zadań jakie zostaną mu przydzielone. Jak powiedział, jako  odpowiedzialny za rozwój samorządów będzie wspierał gminy i powiaty w pozyskiwaniu rządowych pieniędzy na ich rozwój.

Reklama